Generální partner
Světlý režim
21. červen 2019

Budínský s Wágnerem do Mladé Boleslavi

Je to definitivní! Dvě ofenzivní esa Lukáš Budínský s Tomášem Wágnerem opustila Karvinou a zamířila vstříc jinému tuzemskému angažmá. Oba fotbalisté se shodou okolností potkají v Mladé Boleslavi.
Sedmadvacetiletému Lukáši Budínskému skončila ve Slezsku smlouva a jako volný hráč zamířil k trenéru Jozefu Weberovi do klubu z města automobilů. Devětadvacetiletého Tomáše Wágnera Boleslav půl roku před koncem smlouvy ulovila na přestup. Společně tak budou hájit barvy účastníka 2. předkola Evropské ligy. 

Oba hráči zanechali v Karviné hlubokou a nesmazatelnou stopu. Dá se říct, že tady zdomácněli. Vždyť Budínský vydržel v Karviné téměř pět let, Wágner dva a půl roku. „Strávil jsem tady nemalou část kariéry, vykopali jsme postup, otevřel se zrekonstruovaný stadion a stále se v Karviné hraje nejvyšší soutěž. Hlavně první liga v Karviné mi hodně dala,“ podotkl Lukáš Budínský. Za MFK odkopal dohromady 137 mistrovských utkání a vstřelil 43 gólů! 


Tomáš Wágner dorazil do Slezska z Jablonce v lednu 2017. Za tu dobu odehrál 70 mistrovských zápasů a zaznamenal 25 gólů. „Angažmá v Karviné musím hodnotit jako povedené. Lidé chodili na nový prvoligový stadion a chodí stále. Nastřílel jsem i dost gólů, což fanoušci ode mě čekali. Vztah k regionu mi zůstane, našel jsem si tady přítelkyni, takže vždy se budu rád a často vracet. Určitě mě fanoušci uvidí na nějakém zápase,“ usmál se Wágner.

Klubové vedení závěrem Budínskému a Wágnerovi popřálo a poděkovalo. „Oběma děkujeme za perfektně odvedenou práci. Byli klíčovými ofenzivními esy týmu - jejich statistiky mluví jasnou řečí. Lukášovi i Tomášovi přejeme hodně štěstí a zdraví v další kariéře,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Fotogalerie

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.