Mlade talenty

Budínský s Wágnerem do Mladé Boleslavi

21.06.2019 | redakce
 

Budínský s Wágnerem do Mladé Boleslavi Je to definitivní! Dvě ofenzivní esa Lukáš Budínský s Tomášem Wágnerem opustila Karvinou a zamířila vstříc jinému tuzemskému angažmá. Oba fotbalisté se shodou okolností potkají v Mladé Boleslavi.

 

Sedmadvacetiletému Lukáši Budínskému skončila ve Slezsku smlouva a jako volný hráč zamířil k trenéru Jozefu Weberovi do klubu z města automobilů. Devětadvacetiletého Tomáše Wágnera Boleslav půl roku před koncem smlouvy ulovila na přestup. Společně tak budou hájit barvy účastníka 2. předkola Evropské ligy. 

Oba hráči zanechali v Karviné hlubokou a nesmazatelnou stopu. Dá se říct, že tady zdomácněli. Vždyť Budínský vydržel v Karviné téměř pět let, Wágner dva a půl roku. „Strávil jsem tady nemalou část kariéry, vykopali jsme postup, otevřel se zrekonstruovaný stadion a stále se v Karviné hraje nejvyšší soutěž. Hlavně první liga v Karviné mi hodně dala,“ podotkl Lukáš Budínský. Za MFK odkopal dohromady 137 mistrovských utkání a vstřelil 43 gólů! 


Tomáš Wágner dorazil do Slezska z Jablonce v lednu 2017. Za tu dobu odehrál 70 mistrovských zápasů a zaznamenal 25 gólů. „Angažmá v Karviné musím hodnotit jako povedené. Lidé chodili na nový prvoligový stadion a chodí stále. Nastřílel jsem i dost gólů, což fanoušci ode mě čekali. Vztah k regionu mi zůstane, našel jsem si tady přítelkyni, takže vždy se budu rád a často vracet. Určitě mě fanoušci uvidí na nějakém zápase,“ usmál se Wágner.

Klubové vedení závěrem Budínskému a Wágnerovi popřálo a poděkovalo. „Oběma děkujeme za perfektně odvedenou práci. Byli klíčovými ofenzivními esy týmu - jejich statistiky mluví jasnou řečí. Lukášovi i Tomášovi přejeme hodně štěstí a zdraví v další kariéře,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Fotogalerie

               
 

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem