Generální partner
Světlý režim
24. červen 2019

Michal Petráň: Chtěl jsem se posunout výš

Týden je v novém týmu, absolvoval celé soustředění a odehrál pětačtyřicet minut na pozici podhrotového útočníka. Východočech Michal Petráň si zvyká na nový tým i spoluhráče.

Michale, je Karviná vaši novou výzvou?
Přesně tak. Nová výzva, nová motivace. Jsem rád, že se kluby mezi sebou domluvily a já můžu udělat další krok ve své fotbalové kariéře.

Cítil jste sám, že pět let v Pardubicích je už strop?
Ano, dá se to tak říct. Podával jsem ve druhé lize standardní výkony a sám jsem cítil, že to chce změnu. Chtěl jsem jít výš, pravidelně hrávat proti nejlepším týmům.

Ovšem v Pardubicích jste si udržoval průměr kolem deseti gólů na sezónu.
A to mi vyneslo angažmá v nejvyšší soutěži -. tady v Karviné (úsměv). Rád bych na své góly z Pardubic navázal i ve FORTUNA:LIZE.

Zkušenosti s nejvyšší soutěží máte. Do ligy jste naskočil jako mladíček v dresu Českých Budějovic.
Ještě jako dorostenec, to už je ale dávno. Mám osm prvoligových startů a jsem rád, že další snad přidám. Poperu se o to.


Berete to tak, že byste měl po odchodu Tomáše Wágnera střílet góly právě vy jako útočník?
Vím, že Tomáš Wágner byl tady v Karviné velkou osobností. Samozřejmě bych nějaké góly rád dal. Budu se v každém zápase snažit na maximum.

Jak vůbec hodnotíte první týden s týmem, který jste strávil na soustředění v Polsku?
Je vidět, že Karviná je prvoligová. Skvělý servis a ohromně náročné tréninky. Trenér Straka to chtěl do dynamiky, jde o náročný běhavý styl. Musíme si na to zvyknout, protože to asi budeme praktikovat i v samotné lize.

Bude to pro vás velký skok v kariéře?
Nebude to žádná legrace, skok z druhé do první ligy je velký. Líbí se mi elán trenéra Straky. Chce po nás pořád maximum, umí to namotivovat. Je to hrozně důležité a to se mi líbí.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii