Mlade talenty

Michal Petráň: Chtěl jsem se posunout výš

24.06.2019 | redakce
 

Michal Petráň: Chtěl jsem se posunout výš Týden je v novém týmu, absolvoval celé soustředění a odehrál pětačtyřicet minut na pozici podhrotového útočníka. Východočech Michal Petráň si zvyká na nový tým i spoluhráče.

 

Michale, je Karviná vaši novou výzvou?
Přesně tak. Nová výzva, nová motivace. Jsem rád, že se kluby mezi sebou domluvily a já můžu udělat další krok ve své fotbalové kariéře.

Cítil jste sám, že pět let v Pardubicích je už strop?
Ano, dá se to tak říct. Podával jsem ve druhé lize standardní výkony a sám jsem cítil, že to chce změnu. Chtěl jsem jít výš, pravidelně hrávat proti nejlepším týmům.

Ovšem v Pardubicích jste si udržoval průměr kolem deseti gólů na sezónu.
A to mi vyneslo angažmá v nejvyšší soutěži -. tady v Karviné (úsměv). Rád bych na své góly z Pardubic navázal i ve FORTUNA:LIZE.

Zkušenosti s nejvyšší soutěží máte. Do ligy jste naskočil jako mladíček v dresu Českých Budějovic.
Ještě jako dorostenec, to už je ale dávno. Mám osm prvoligových startů a jsem rád, že další snad přidám. Poperu se o to.


Berete to tak, že byste měl po odchodu Tomáše Wágnera střílet góly právě vy jako útočník?
Vím, že Tomáš Wágner byl tady v Karviné velkou osobností. Samozřejmě bych nějaké góly rád dal. Budu se v každém zápase snažit na maximum.

Jak vůbec hodnotíte první týden s týmem, který jste strávil na soustředění v Polsku?
Je vidět, že Karviná je prvoligová. Skvělý servis a ohromně náročné tréninky. Trenér Straka to chtěl do dynamiky, jde o náročný běhavý styl. Musíme si na to zvyknout, protože to asi budeme praktikovat i v samotné lize.

Bude to pro vás velký skok v kariéře?
Nebude to žádná legrace, skok z druhé do první ligy je velký. Líbí se mi elán trenéra Straky. Chce po nás pořád maximum, umí to namotivovat. Je to hrozně důležité a to se mi líbí.

• Sestřih slezského derby
dnes - Karvinští v pondělí prohráli doma s Ostravou, byť měli více gólových šancí. Na sestřih toho nejzajímavějšího se podívejte ZDE.

• B-tým: V pátek další přátelák
dnes - Rezervní celek MFK Karviná čeká v pátek odpoledne těžká prověrka - na hřišti v Šilheřovicích vyběhne k duelu s třetiligovými Petřkovicemi. Začátek utkání je v 17 hodin.

• Slezské derby: VYPRODÁNO
včera - Pondělní duel bude sledovat zcela zaplněný Městský stadion v Karviné-Ráji! V 10 hodin ráno z prodejních míst zmizely poslední vstupenky. Pokladny tak zůstanou zavřené!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 3 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
19.7. - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem