Mlade talenty

Michal Petráň: Chtěl jsem se posunout výš

24.06.2019 | redakce
 

Michal Petráň: Chtěl jsem se posunout výš Týden je v novém týmu, absolvoval celé soustředění a odehrál pětačtyřicet minut na pozici podhrotového útočníka. Východočech Michal Petráň si zvyká na nový tým i spoluhráče.

 

Michale, je Karviná vaši novou výzvou?
Přesně tak. Nová výzva, nová motivace. Jsem rád, že se kluby mezi sebou domluvily a já můžu udělat další krok ve své fotbalové kariéře.

Cítil jste sám, že pět let v Pardubicích je už strop?
Ano, dá se to tak říct. Podával jsem ve druhé lize standardní výkony a sám jsem cítil, že to chce změnu. Chtěl jsem jít výš, pravidelně hrávat proti nejlepším týmům.

Ovšem v Pardubicích jste si udržoval průměr kolem deseti gólů na sezónu.
A to mi vyneslo angažmá v nejvyšší soutěži -. tady v Karviné (úsměv). Rád bych na své góly z Pardubic navázal i ve FORTUNA:LIZE.

Zkušenosti s nejvyšší soutěží máte. Do ligy jste naskočil jako mladíček v dresu Českých Budějovic.
Ještě jako dorostenec, to už je ale dávno. Mám osm prvoligových startů a jsem rád, že další snad přidám. Poperu se o to.


Berete to tak, že byste měl po odchodu Tomáše Wágnera střílet góly právě vy jako útočník?
Vím, že Tomáš Wágner byl tady v Karviné velkou osobností. Samozřejmě bych nějaké góly rád dal. Budu se v každém zápase snažit na maximum.

Jak vůbec hodnotíte první týden s týmem, který jste strávil na soustředění v Polsku?
Je vidět, že Karviná je prvoligová. Skvělý servis a ohromně náročné tréninky. Trenér Straka to chtěl do dynamiky, jde o náročný běhavý styl. Musíme si na to zvyknout, protože to asi budeme praktikovat i v samotné lize.

Bude to pro vás velký skok v kariéře?
Nebude to žádná legrace, skok z druhé do první ligy je velký. Líbí se mi elán trenéra Straky. Chce po nás pořád maximum, umí to namotivovat. Je to hrozně důležité a to se mi líbí.

• Janečka nemůže hrát
včera - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 2 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 16:30
1.FK Příbram
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem