Generální partner
Světlý režim
25. červen 2019

Karviná ulovila Marka Hanouska (+VIDEO)

Několik dnů se o tom spekulovalo, nyní je to oficiální. Záložník Marek Hanousek úspěšně absolvoval vstupní zdravotní prohlídku a podepsal v Karviné smlouvu. Zároveň se okamžitě připojil k týmu.

V srpnu osmadvacetiletý zkušený fotbalista bude i přes sestup Dukly Praha z nejvyšší soutěže dál hrát FORTUNA:LIGU. Na Julisce mu skončila smlouva, novou nepodepsal, a tak si jako volný hráč mohl vybírat – zvolil slezskou Karvinou, kde bude jeho kariéra pokračovat. Smlouvu podepsal na tři roky!

Posila do středu zálohy přijde kouči Františku Strakovi určitě vhod. „Marek je zkušený ligový hráč. Jsme moc rádi, že se rozhodl kývnout na naši nabídku. Jsem přesvědčený, že bude platným hráčem a v nové sezóně nám svými výkony pomůže,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Marek Hanousek se narodil v Dolních Kralovicích, což je obec u Benešova s necelou tisícovkou obyvatel. Zkušený záložník je téměř celou svou profesionální kariéru spjatý s pražskou Duklou, s výjimkou krátké epizody ve Viktorii Plzeň. V armádním klubu také oblékal kapitánskou pásku.

V lize má odehráno 176 utkání a vstřeleno 14 gólů. Ten poslední je starý téměř tři roky, tehdy 20. srpna 2016 připravil Jana Laštůvku o čisté konto na Městském stadionu v Karviné-Ráji povedenou střelou z dálky v poslední minutě. Přesto Karvinští nesmutnili, protože vyhráli 2:1! „Chtěl jsem zůstat v nejvyšší soutěži, to bylo prioritou. Musím také říct, že do Karviné jsem se vždycky jako soupeř těšil kvůli krásnému stadionu a celkovému zázemí,“ řekl na úvod svého angažmá Hanousek.Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii