Generální partner
Světlý režim
25. červen 2019

Druhý letní zápas ve středu v Zabrze

Karvinské fotbalisty čeká ve středu osmdesátikilometrový výjezd do polského Zabrze k přípravnému utkání s místním Górnikem.

Karvinský tým najel po sobotním utkání a nedělním volnu zase na dvoufázový dril, tentokrát už ale v domácích podmínkách. I v tropickém počasí ždímá trenér Straka své svěřence na maximum, start ligy se rychle blíží. „Děláme dál silové i herní věci. Je to náročné, ale na hráčích je pořád vidět chuť pracovat. Jeví se dobře,“ prohlásil asistent Marek Bielan

Kádr je momentálně široký, čítá třicítku hráčů. Zúžení přijde na řadu nejspíš na konci týdne. Navíc se ještě rozrostl o tři další fotbalisty. V úterý podepsal smlouvu v Karviné Marek Hanousek a na testy dorazili vysoký stoper Martin Kouřil z Varnsdorfu a Holanďan Gigli Ndefe, což je krajní obránce. Dají trenéři stejně jako v sobotu šanci dvěma kompletním jedenáctkám? „Potřebujeme kluky ještě vidět. Většina z nich bude ve středu opět hrát poločas, někteří možná trochu déle. Uvidíme,“ uvedl Bielan.

Sobotní soupeř je pro karvinské fanoušky známý - s Górnikem se hráči MFK potkávají pravidelně. Naposledy se tak stalo na den přesně před rokem – 26. června 2018 vyhráli Karvinští doma 3:1. Górnik skončil v uplynulé sezóně Ekstraklasy až jedenáctý. V letním přípravném období má za sebou polský celek jedno přípravné utkání, když zdolal GKS Katowice 2:0.

Přípravné utkání Górnik Zabrze – MFK Karviná začne v Arena Zabrze ve středu 26. června v 10:30 hodin. Vstupné stanovil domácí klub ve výši 5 zlotých za osobu.   

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná