Generální partner
Světlý režim
28. červen 2019

S Vítkovicemi v Dolní Lutyni, s Popradem v Karviné

Karvinské fotbalisty čeká náročná sobota! Na programu totiž mají dopolední utkání s Vítkovicemi a odpolední s Popradem. Pořadatelem utkání je vítěz I.B třídy - domácí TJ Sokol Dolní Lutyně, vstupné činí 30 Kč na každý zápas zvlášť.

Karvinští si přípravný dvojzápas v jeden den vyzkouší po dvou a půl letech. Naposledy takhle hráli v polovině ledna 2017 v Žilině.

V pátek, tedy den před zápasem, se konečně trochu umoudřilo počasí a opadly nepříjemné tropy. Karvinští trenéři totiž museli během týdne na úmorné vedro reagovat. „Kluci toho měli opravdu dost, program jsme trochu uzpůsobovali. Ve středu po utkání v Zabrze jsme byli v bazénu a po čtvrtečním výživném dopoledním tréninku měli kluci odpoledne volno. V pátek jsme už opět trénovali dvoufázově,“ přiblížil program posledních dnů asistent trenéra Marek Bielan.  

V obou sobotních zápasech dostane většina hráčů prostor celých devadesát minut. „Ještě se ale rozmyslíme, kdo nastoupí proti Vítkovicím, a kdo proti Popradu. Následně budeme společně s vedením klubu řešit budoucnost testovaných hráčů,“ doplnil Marek Bielan.

Derby s Vítkovicemi slibuje zajímavý zápas a konfrontaci celků z dvou nejvyšších českých soutěží. Ostravští skončili v uplynulé sezóně FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na velmi slušné osmé příčce. Oba soupeři se téměř po roce potkají znovu na stejném místě - 7. července 2018 vyhráli Karvinští jasně 4:1!

S Popradem se MFK Karviná ještě nestřetla – bude to vzájemná premiéra. Trenérem brankářů tohoto slovenského klubu je exkarvinský Martin Lipčák. Poprad skončil v minulé sezóně druhé nejvyšší slovenské soutěže druhý – pouze tři body ztratil na postupující FK Pohronie, které bude soupeřem MFK příští sobotu v generálce.

Přípravná utkání MFK Karviná – MFK Vítkovice a MFK Karviná – FK Poprad se hrají v sobotu 29. června. První utkání začíná v 10:30 hodin na hřišti v Dolní Lutyni, druhé v 15 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji. Dopoledne se platí 30 Kč, odpoledne je vstup zdarma.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná