Generální partner
Světlý režim
5. červenec 2019

Gigli Ndefe posílil Karvinou

Nizozemský defenzivní fotbalista Gigli Ndefe zaujal na týdenní zkoušce vedení klubu i trenéra Františka Straku a vysloužil si dvouletou smlouvu!

Pětadvacetiletý hráč s angolskými kořeny se po přípravném dvojutkání minulý víkend proti Vítkovicím a Popradu odpojil od týmu a odletěl domů do Holandska. Ihned začalo několikadenní jednání s dobrým koncem. Nyní už je Ndefe zpátky a v Karviné, kde podepsal kontrakt do června 2021. „Hledali jsme hráče, který by mohl v obraně hrát na obou krajích a Gigli toto kritérium splňuje. Věříme, že přesvědčí o svých kvalitách a vítáme ho v Karviné,“ řekl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Sám o sobě Ndefe mluví jako o defenzivním univerzálovi, ale nejlépe se cítí na pravé straně obrany. V uplynulé sezóně pomohl holandskému druholigovému Waalwijku k postupu do Eredivisie, jenže mu skončila smlouva.


V profesionální kariéře si tak zahraje ve třetí evropské soutěži – hrával v Holandsku a Belgii. Jeho další kroky tedy povedou do (pro něj) neznámé soutěže. „A na to se právě těším. Byl jsem tady týden a poznal jsem úplně jiné tréninkové metody. Tady je to víc o kondici a vlastně o celkové skladbě tréninku. Jasně, budu daleko od domova, ale už mi není osmnáct roků. Dospěl jsem a nemám s tím problém,“ usmál se Ndefe.

Do Karviné s sebou vzal přítelkyni, navíc mu s adaptací určitě pomůžou Soufiane Dramé s Adrielem Ba Louou. Ndefe umí perfektně anglicky, ale preferuje, stejně jako nyní už jeho spoluhráči, francouzštinu. Zbývá vyřešit jediný rébus – s jakým číslem na dresu ho uvidí karvinští fanoušci – ve Waalwijku hrál s dvojkou, která je po odchodu Benjamina Čoliće volná…

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii