Mlade talenty

Straka: Ukázali jsme, že za to umíme vzít

07.07.2019 | redakce
 

Straka: Ukázali jsme, že za to umíme vzít Generálku proti slovenskému nováčkovi nejvyšší soutěže si kouč František Straka pochvaloval. Kvitoval především zlepšený herní projev po změně stran a čisté konto.

 

Trenére, generálka se povedla výsledkově. Jak se vám ale jevila herní stránka?
V první půli nám chyběla větší jistota na míči, připadalo mi, že jsou kluci unavení. Nechci říct, že první půlhodina byla utrápená, to ne. Spíš to ještě nebylo ono, scházela nám jistota na míči. Po změně stran jsme ukázali, že za to umíme vzít.

Hned zkraje druhé půlky se vaši svěřenci dvakrát radovali z gólů po pěkných akcích a dvou finálních zakončeních testovaného Jakuba Šašinky. Je to ta cesta?
Hráli jsme disciplinovaně a takticky dobře. Nástup do druhého poločasu nám vyšel a oproti prvnímu dějství jsme nehráli tolik dozadu. To nás brzdilo v přechodové fázi, to byl ten hlavní problém. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a hned po nástupu na trávník to bylo o něčem jiném. Měli jsme navrch a soupeř pouze běhal bez balónu.Před zápasem jste říkal, že se vám základní sestava směrem k prvnímu utkání FORTUNA:LIGY v hlavě už krystalizuje. Přeci jen, nezamotal vám některý z hráčů, kteří hráli druhou pětačtyřicetiminutovku trochu hlavu?
Podívejte se, já mám zamotanou hlavu od té doby, co jsem do Karviné přišel (smích).

Udrželi jste čisté konto. Je to plus?
Jednoznačně! 

Co vás nejvíc trápí?
Málo času, protože jsme mančaft skládali za pochodu. Je to opravdu brutální, ale nedá se nic dělat. V příštím týdnu bude navíc důležité shodit z hráčů únavu z náročné letní přípravy.

• Sestřih slezského derby
dnes - Karvinští v pondělí prohráli doma s Ostravou, byť měli více gólových šancí. Na sestřih toho nejzajímavějšího se podívejte ZDE.

• B-tým: V pátek další přátelák
dnes - Rezervní celek MFK Karviná čeká v pátek odpoledne těžká prověrka - na hřišti v Šilheřovicích vyběhne k duelu s třetiligovými Petřkovicemi. Začátek utkání je v 17 hodin.

• Slezské derby: VYPRODÁNO
včera - Pondělní duel bude sledovat zcela zaplněný Městský stadion v Karviné-Ráji! V 10 hodin ráno z prodejních míst zmizely poslední vstupenky. Pokladny tak zůstanou zavřené!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 3 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
19.7. - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

 
 
 
 
 

• Preview

• Reportáž

• Ohlasy

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem