Mlade talenty

Trenér Straka před Slavií: Každý tým je hratelný

01.08.2019 | redakce
 

Trenér Straka před Slavií: Každý tým je hratelný Kouč František Straka spolu se svým týmem vyhlíží nedělní domácí zápas proti mistrovské Slavii s řadou vynikajících fotbalistů. Městský stadion v Karviné-Ráji se má na co těšit!

 

Trenére, po duelu v Plzni je na řadě ještě větší kalibr – do Karviné zavítá mistrovská Slavia. Po třech zápasech, které vaši svěřenci herně zvládli, svítí v kolonce bodů nula. Jak to změnit?
Prostě bodovat (smích). Víme, že jsme na nule, je to nepříjemná situace, ale nedá se nic dělat. I v tomto nedělním zápase uděláme všichni maximum, abychom bodovali. Bude to nesmírně obtížné, Slavia má obrovskou kvalitu a momentálně je to nejlepší český tým. A sebrat takovému mančaftu nějaký bod je ohromně motivující.

Může být výhodou, že budete hrát na vlastním stadionu?
Mohlo by být. Říká se - můj dům, můj hrad. Nechceme v domácím prostředí před výbornými fanoušky rozdávat soupeřům body.  Věřím tomu, že i když nemáme body, tak lidé přijdou a bude plno!

Slavii se rozpadla obrana, stopeři Deli a Ngadeu odešli do Belgie. Může to hrát nějakou roli?
Určitý zásah do sestavy to pro trenéra Trpišovského je, oba byli nadstandardními hráči. Ale Slavia a Plzeň mají tak neskutečně vyrovnané a kvalitní kádry, že může nastoupit opravdu kdokoliv a slabí nebudou. Každý je hratelný, i Slavia. Podívejte se na Olomouc, která v neděli sahala v Praze po bodu…

Připravujete se na někoho z kádru mistra speciálně?
Ne! Připravujeme se na Slavii Praha jako celek.

Máte nějaké nové zprávy k marodům?
Určitý posun u všech zraněných hráčů je a to mě ohromně těší. Týká se Guby s Ba Louou - když všechno dobře půjde, tak jeden z nich by mohl být připravený k utkání. Neříkám, že hned od začátku, ale v průběhu hry snad ano. Doufejme!

• Sobotní výsledky st. žáků
včera - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
před 3 dny - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem