Mlade talenty

Straka: Haškův rukopis je na hře Bohemky znát

13.09.2019 | redakce
 

Straka: Haškův rukopis je na hře Bohemky znát Kouč František Straka zve fanoušky na nedělní zápas a chválí práci celého týmu během reprezentační přestávky. Karvinští se v neděli znovu po měsíci představí v domácím prostředí a potřebují už před vlastními fanoušky naplno bodovat.

 

Trenére, čeští reprezentanti odehráli dvě utkání na Balkánském poloostrově a získali tři body. Co na to říkáte?
Právě ty tři body z Černé Hory nám dávají naději do úspěšného závěru kvalifikace. 

Myslíte, že český národní tým to zvládne a postoupí na EURO?
Moc si to přeju, protože náš fotbal to potřebuje.

Jak vypadala reprezentační přestávka v týmu MFK?
Vypadala moc dobře, pauza splnila svůj účel. Měli jsme v plánu udělat v tréninkovém procesu některé věci, které se podařily. Všichni hráči přistupovali k jednotlivým úkolům zodpovědně a to mě těší.

Navíc jste odehráli i přípravný duel proti Třinci.
Ano, zápas byl před volným víkendem záměrně vložený na pátek a kluci do něj šli z plného tréninku, což bylo na hřišti vidět. A to je přesně to, co potřebuji vidět. Navíc hráli i méně vytěžovaní hráči. Absolutní spokojenost!

V neděli přijede nepříjemná Bohemka. Jak na tým z hlavního města?
Řekl jste to přesně - je to nepříjemný, těžký a běhavý mančaft. Rukopis kouče Haška je na jejich hře hodně znát. My ovšem potřebujeme a chceme doma vyhrát, protože se nám to v předchozích domácích zápasech ještě nepodařilo. Uděláme pro to všichni maximum, tři body potřebujeme jako sůl.

Navíc se představíte po měsíci zase doma. Může to být pro hráče pozitivní doping?
Může to tak být. Předně chci říct, že jsme z venkovních duelů přivezli čtyři body a postup v poháru, což je super. Nyní mám před dalšími čtyřmi koly do druhé reprezentační přestávky v hlavě další bodový cíl, který bych rád s týmem naplnil.

Prozradíte ho?
Ne, nechám si to zatím pro sebe (úsměv). V neděli ovšem musíme udělat první krok. Jsem přesvědčený, že fanoušci určitě přijdou. Mělo by být celkem fajn počasí a my jejich podporu vážně potřebujeme.

• Výsledky mládeže MFK
včera - U19-Slavia Praha 0:2, Přerov-U18 2:3, U17-Slavia Praha 2:1, Přerov-U16 1:0, U13-Valašské Meziříčí 22:0, U12-Valašské Meziříčí 13:1, U11-Lokomotiva Petrovice 24:0.

• Janečka nemůže hrát
před 2 dny - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 3 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem