Mlade talenty

Janečka: Nový trenér přinese vždy nový impulz

14.11.2019 | redakce
 

Janečka: Nový trenér přinese vždy nový impulz Nejzkušenější hráč MFK Karviná Marek Janečka nového trenéra velmi dobře zná ze svých angažmá na Slovensku. Jak se dívá na jeho příchod?

 

Marku, je příchod a angažování nového trenéra impulzem pro celou kabinu?
Je to tak vždycky. Na dosavadních výsledcích neseme vinu v první řadě my hráči, ale jsem přesvědčený, že to bude nový pozitivní impulz a špatná série výsledků brzy skončí.

Trenéra Jarábka znáte velmi dobře. Jaký je?
Musím hlavně říct, že s trenérem Jarábkem jsem toho hodně zažil. Už je to pár let, co si mě vytáhl k sobě do Zlatých Moravců, postoupili jsme do nejvyšší slovenské soutěže, kde ViOn stále působí. Dobře sestavil mužstvo, mělo to hlavu i patu. Trochu v tom vidím i Jozefa Webera, když přišel do Karviné a druhý rok jsme postoupili do nejvyšší soutěže.

Vaše cesty se potkaly i v Trnavě, kde jste se dvakrát pokoušeli o proniknutí do základní skupiny Evropské ligy.
Je to tak. V sezóně 2014/2015 jsme v závěrečném předkole vypadli s FC Curych, o rok později jsme nestačili ve třetím předkole na PAOK Soluň. Hráli jsme opravdu slušný fotbal až do doby, kdy se v Trnavě začaly dít určitě věci. On musel skončit a například já jsem odešel do Karviné. Nemůžu proti němu říct křivého slova.

Jakou má filozofii, bude mu sedět česká liga?
Každý má nějakou. Jsme menší klub a ten jeho styl nám měl vyhovovat. Ale všechno ukáže až čas, každopádně by to určitě mělo mít kvalitu a myšlenku. O to se vůbec nebojím.• Sestřih porážky v Liberci
dnes - Karvinští zakončili podzim prohrou 0:3 v Liberci. Na sestřih zajímavých okamžiků na stadionu U Nisy se podívejte ZDE.

• U9 a U11 v sobotu na Kovoně
před 2 dny - Na Kovoně v sobotu pokračuje série Karvinských turnajů. Od 8 hodin se v kategorii U11 představí družstva Karviné, Vítkovic, Odry Petřkovice, Brušperku, Baníku Albrechtice a Frýdku-Místku. Od 13 hodin pak bude v kategorii U9 hrát Karviná, Hlučín, FOMAT Martin, Bohumín, Frýdek-Místek a Třinec.

• Smrž v Liberci hrát nebude
před 3 dny - Kvůli čtyřem žlutým kartám skončila pro Vojtěcha Smrže podzimní část FORTUNA:LIGY - do posledního utkání v sobotu na půdě Liberce nemůže nastoupit.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
9.12. - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem