Mlade talenty

Karviná má v hledáčku až deset posil

05.06.2010 | Redakce
 

Karviná má v hledáčku až deset posil Konec druholigové sezony klepe na dveře a co nevidět zde bude letní příprava. Kdo do ní z karvinského kádru zasáhne a kdo nikoliv, to se v tuto chvíli ještě neví. Alespoň ne úplně. Jisté ale je, že Karviná hodlá získat několik nových posil, a proto už zahájila jednání s hráči a jejich kluby.

 

„Z pochopitelných důvodů nechceme zatím zveřejňovat jména a také nás ještě čeká důležité poslední utkání sezony s Čáslaví, takže ani nechceme zasahovat do kolektivu. Mohu vám jen říci, že jsme se rozloučili s Čemanem, který je zraněný, a proto se již léčí doma na Slovensku,“ podotkl Petr Mašlej.

Podle neověřených informací Deníku se byli Karvinští podívat na olomouckého vytáhlého útočníka Zdeňka Klesnila, který momentálně hostuje v Opavě. „O Klesnilovi já osobně nic nevím. Je možné, že figuruje na seznamu posil trenéra Balcárka, já ho ale nekontaktoval,“ upozornil Petr Mašlej s dodatkem, že veškeré důležité věci na klubové úrovni se budou řešit po valné hromadě svazu, která proběhla včera v Nymburku.

Karvinští mají v hledáčku až deset hráčů, o které usilují. „To ale neznamená, že přivedeme deset nových posil. Když se nám podaří přivést tři, čtyři hráče, bude to úspěch,“ upřesnil Mašlej.

Podle jeho slov se do Karviné po sezoně vrátí útočník Látal ze Znojma i obránce Knötig ze Zábřehu. Oba hrají ve svých klubech v MSFL výborně, začlení se proto normálně do letní přípravy.

V okruhu hráčů, kterým končí smlouva a u kterých se Karvinští zatím rozhodují, zdali v klubu budou pokračovat či nikoliv, figuruje pět borců. Mělo by jít o Štajera, Buryána, Kostolániho, Tchamiho a Gottwalda.

„U Gottwalda ale uplatníme opci. Michal trénuje, už se dostává do kondice a počítáme s ním. Máme zájem také o pokračování angažmá u Honzy Buryána, tam se ale musíme dohodnout nejdříve s Žižkovem, jehož je hráčem. Ostatní, to jsou všechno hráči na hraně, čili se u nich ještě rozhodujeme. Ale jak říkám, je zde poslední kolo a hráči nás ještě mohou přesvědčit a převážit misku vah na tu či onu stranu,“ řekl Mašlej.

Je ale také možné, že změn bude daleko více. To se uvidí až podle toho, jakým směrem se budou jednání s novými posilami vyvíjet.

Poslední novinkou z klubu MFK OKD Karviná je skutečnost, že klub prodloužil spolupráci s hráči, kterým stará smlouva dojížděla, to znamená s Pavlíkem, brankářem Kučerou i Radkem Slončíkem. „S ním máme dohodu o pokračování spolupráce v našem klubu i na jiné bázi než té hráčské. Radek se rozhodne, jestli se po roce vydá na trenéřinu nebo funkcionařinu. To záleží na něm,“ zakončil Mašlej s odkázáním na začátek příštího týdne, kdy bude v mnoha věcech klubových záležitostí jasně.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem