Generální partner
Světlý režim
5. červen 2010

Karviná má v hledáčku až deset posil

Konec druholigové sezony klepe na dveře a co nevidět zde bude letní příprava. Kdo do ní z karvinského kádru zasáhne a kdo nikoliv, to se v tuto chvíli ještě neví. Alespoň ne úplně. Jisté ale je, že Karviná hodlá získat několik nových posil, a proto už zahájila jednání s hráči a jejich kluby.

„Z pochopitelných důvodů nechceme zatím zveřejňovat jména a také nás ještě čeká důležité poslední utkání sezony s Čáslaví, takže ani nechceme zasahovat do kolektivu. Mohu vám jen říci, že jsme se rozloučili s Čemanem, který je zraněný, a proto se již léčí doma na Slovensku,“ podotkl Petr Mašlej.

Podle neověřených informací Deníku se byli Karvinští podívat na olomouckého vytáhlého útočníka Zdeňka Klesnila, který momentálně hostuje v Opavě. „O Klesnilovi já osobně nic nevím. Je možné, že figuruje na seznamu posil trenéra Balcárka, já ho ale nekontaktoval,“ upozornil Petr Mašlej s dodatkem, že veškeré důležité věci na klubové úrovni se budou řešit po valné hromadě svazu, která proběhla včera v Nymburku.

Karvinští mají v hledáčku až deset hráčů, o které usilují. „To ale neznamená, že přivedeme deset nových posil. Když se nám podaří přivést tři, čtyři hráče, bude to úspěch,“ upřesnil Mašlej.

Podle jeho slov se do Karviné po sezoně vrátí útočník Látal ze Znojma i obránce Knötig ze Zábřehu. Oba hrají ve svých klubech v MSFL výborně, začlení se proto normálně do letní přípravy.

V okruhu hráčů, kterým končí smlouva a u kterých se Karvinští zatím rozhodují, zdali v klubu budou pokračovat či nikoliv, figuruje pět borců. Mělo by jít o Štajera, Buryána, Kostolániho, Tchamiho a Gottwalda.

„U Gottwalda ale uplatníme opci. Michal trénuje, už se dostává do kondice a počítáme s ním. Máme zájem také o pokračování angažmá u Honzy Buryána, tam se ale musíme dohodnout nejdříve s Žižkovem, jehož je hráčem. Ostatní, to jsou všechno hráči na hraně, čili se u nich ještě rozhodujeme. Ale jak říkám, je zde poslední kolo a hráči nás ještě mohou přesvědčit a převážit misku vah na tu či onu stranu,“ řekl Mašlej.

Je ale také možné, že změn bude daleko více. To se uvidí až podle toho, jakým směrem se budou jednání s novými posilami vyvíjet.

Poslední novinkou z klubu MFK OKD Karviná je skutečnost, že klub prodloužil spolupráci s hráči, kterým stará smlouva dojížděla, to znamená s Pavlíkem, brankářem Kučerou i Radkem Slončíkem. „S ním máme dohodu o pokračování spolupráce v našem klubu i na jiné bázi než té hráčské. Radek se rozhodne, jestli se po roce vydá na trenéřinu nebo funkcionařinu. To záleží na něm,“ zakončil Mašlej s odkázáním na začátek příštího týdne, kdy bude v mnoha věcech klubových záležitostí jasně.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?