Mlade talenty

Tento manšaft byl TOP, říká trenér Kročil

15.06.2010 | Redakce
 

Tento manšaft byl TOP, říká trenér Kročil Svůj tým dokoučoval trenér Čestmír Kročil do druhé nejvyšší soutěže – Moravskoslezské dorostenecké ligy. Na cestě za postupem ztratili pouhé čtyři body. A nenašel se ani jeden celek, který by naše družstvo dokázal porazit.

 

Moravskoslezskou dorosteneckou divizi jste s přehledem vyhráli. Co rozhodlo o úspěchu?

Za klíčové považuji, že se nám podařilo zvládnout utkání s nejtěžšími soupeři – SFC Opavou a HFK Olomoucí.

Myslíte si, že takto poskládané mužstvo mělo nato, aby hrálo jinou soutěž než jen MSDD?

Věřím tomu, že kdybychom hráli druhou ligu, tak bychom bojovali o postup do celostátní ligy. Kvalitu jsme na to měli.

O soutěž výše (Moravskoslezská dorostenecká liga) dominovala Opava. Její hráči nastupovali i za béčko, které jste s přehledem porazili...

Myslím si, že máme lepší tým než Opava. V zimní přestávce jsme se střetávali s druholigovými dorosteneckými celky a přehrávali jsme je. Z toho mi vyplývá, že bychom si to rozdali o postup s Opavou a v celkovém součtu bychom na tom byli lépe, než SFC.

Koho byste ze svého týmu nejvíce vyzdvihnul?

To je strašně těžká otázka. Když vidím, koho si vedení fotbalového klubu vybralo do áčka mužů, tak musím souhlasit. Janík, Szkuta, Večeřa i Puškáč si to za své výkony zaslouží. Ale pochvalu zaslouží tým jako celek. Všichni byli skvělí.

Nemrzí vás, že se tento úspěšný tým kvůli věkovým limitům rozpadne?

Určitě mě to mrzí. Tihle kluci mohli dokázat mnohem více. Bohužel čas nejde zastavit. Jsem zvědavý, jak se předvedou v mužských soutěžích.

Co byste vzkázal hráčům, kteří musí toto mužstvo opustit?

Aby se jim vyhýbala zranění. A aby pořád dělali fotbal s láskou. Jsou to talentovaní kluci, a vše mají teprve před sebou. Hlavně musí na sobě pořád pracovat. Nikde není řečeno, že se spolu nesetkáme.

Byla tato sezóna nejvydařenější ve vaší trenérské kariéře?

Je srovnatelná se sezónou, kdy jsme uhráli žákovskou ligu. Ale musím říct, že tenhle tým byl TOP. Lepší manšaft jsem nikdy netrénoval.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
dnes - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
včera - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem