Mlade talenty

Tento manšaft byl TOP, říká trenér Kročil

15.06.2010 | Redakce
 

Tento manšaft byl TOP, říká trenér Kročil Svůj tým dokoučoval trenér Čestmír Kročil do druhé nejvyšší soutěže – Moravskoslezské dorostenecké ligy. Na cestě za postupem ztratili pouhé čtyři body. A nenašel se ani jeden celek, který by naše družstvo dokázal porazit.

 

Moravskoslezskou dorosteneckou divizi jste s přehledem vyhráli. Co rozhodlo o úspěchu?

Za klíčové považuji, že se nám podařilo zvládnout utkání s nejtěžšími soupeři – SFC Opavou a HFK Olomoucí.

Myslíte si, že takto poskládané mužstvo mělo nato, aby hrálo jinou soutěž než jen MSDD?

Věřím tomu, že kdybychom hráli druhou ligu, tak bychom bojovali o postup do celostátní ligy. Kvalitu jsme na to měli.

O soutěž výše (Moravskoslezská dorostenecká liga) dominovala Opava. Její hráči nastupovali i za béčko, které jste s přehledem porazili...

Myslím si, že máme lepší tým než Opava. V zimní přestávce jsme se střetávali s druholigovými dorosteneckými celky a přehrávali jsme je. Z toho mi vyplývá, že bychom si to rozdali o postup s Opavou a v celkovém součtu bychom na tom byli lépe, než SFC.

Koho byste ze svého týmu nejvíce vyzdvihnul?

To je strašně těžká otázka. Když vidím, koho si vedení fotbalového klubu vybralo do áčka mužů, tak musím souhlasit. Janík, Szkuta, Večeřa i Puškáč si to za své výkony zaslouží. Ale pochvalu zaslouží tým jako celek. Všichni byli skvělí.

Nemrzí vás, že se tento úspěšný tým kvůli věkovým limitům rozpadne?

Určitě mě to mrzí. Tihle kluci mohli dokázat mnohem více. Bohužel čas nejde zastavit. Jsem zvědavý, jak se předvedou v mužských soutěžích.

Co byste vzkázal hráčům, kteří musí toto mužstvo opustit?

Aby se jim vyhýbala zranění. A aby pořád dělali fotbal s láskou. Jsou to talentovaní kluci, a vše mají teprve před sebou. Hlavně musí na sobě pořád pracovat. Nikde není řečeno, že se spolu nesetkáme.

Byla tato sezóna nejvydařenější ve vaší trenérské kariéře?

Je srovnatelná se sezónou, kdy jsme uhráli žákovskou ligu. Ale musím říct, že tenhle tým byl TOP. Lepší manšaft jsem nikdy netrénoval.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem