Mlade talenty

Ondřej Sehnal: Naší ambicí je postup do Krajského přeboru

16.06.2010 | Redakce
 

Ondřej Sehnal: Naší ambicí je postup do Krajského přeboru Stejně jako fotbalisté U19, i hráči rezervního týmu mají za sebou úspěšnou sezónu. Během dvou let se jim podařilo postoupit z okresního přeboru do 1. A třídy. Co můžeme očekávat od příštího ročníku? I na tuto otázku nám odpověděl vedoucí mužstva Ondřej Sehnal.

 

Jako v minulé sezóně, i letos jste s přehledem vyhráli svou soutěž. Takže vládne spokojenost?

Před začátkem sezóny nám vedení klubu stanovilo cíl – postup do 1.A třídy. To se nám povedlo, takže jsme spokojeni.

Nyní si zahrajete 1. A třídu. Jaký je rozdíl mezi touto soutěží a 1. B třídou?

Mezi těmito soutěžemi je obrovský rozdíl. V 1. A třídě hrají kvalitní hráči, kteří mají zkušenosti nejenom z krajského přeboru či divize, ale objevují se tam matadoři s prvoligovými zkušenostmi.

Přestože jste suverénně zvládli celý ročník, v některých utkáních jste se nevyvarovali výpadků. Zvláště to bylo v duelech, kdy vás neposílili hráči z áčka, či nadějní dorostenci. Plánujete tedy obměnu hráčského kádru?

Samozřejmě budeme chtít posílit kádr. Protože je před námi poslední mistrovské utkání, které chceme zvládnout co nejlépe, rozhodli jsme se, že o případném posílení mužstva budeme jednat až po skončení sezóny.

Jaké cíle si dáváte pro nadcházející ročník?

Jednoznačně postup do Krajského přeboru. Filozofie klubu je založená na tom, že rezervní tým by měl hrát co nejvyšší soutěž. Aby hráči z prvního mužstva měli možnost rozehrát se v kvalitní soutěži.

Koho považujete za největšího aspiranta na postup v příští sezóně?

V tuto chvíli je velmi těžké odhadnout, kdo se bude prát o postupové příčky. Mezi favority řadím náš tým a Starou Bělou, za kterou kope bývalý prvoligový hráč Částka. Záležet bude také na tom, zda letos postoupí Dětmarovice, či Janovice, jenž mají za sebou silného sponzora v podobě vynikajícího hokejisty Pavla Kubiny.

Během několika let proběhne reorganizace soutěží, které počítají se samostatnou ligou pro „béčka“. Jak se na tento krok fotbalového svazu díváte?

Hraji fotbal dlouho, a podobných nápadů už bylo mnoho. Nevěřím, že se tato myšlenka uchytí. Nejsme v Anglii, aby podobný návrh prošel. Jednalo by se totiž o velmi nákladnou záležitost. A v podstatě by tato soutěž kopírovala první a druhou ligu.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 3 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem