Mlade talenty

Ondřej Sehnal: Naší ambicí je postup do Krajského přeboru

16.06.2010 | Redakce
 

Ondřej Sehnal: Naší ambicí je postup do Krajského přeboru Stejně jako fotbalisté U19, i hráči rezervního týmu mají za sebou úspěšnou sezónu. Během dvou let se jim podařilo postoupit z okresního přeboru do 1. A třídy. Co můžeme očekávat od příštího ročníku? I na tuto otázku nám odpověděl vedoucí mužstva Ondřej Sehnal.

 

Jako v minulé sezóně, i letos jste s přehledem vyhráli svou soutěž. Takže vládne spokojenost?

Před začátkem sezóny nám vedení klubu stanovilo cíl – postup do 1.A třídy. To se nám povedlo, takže jsme spokojeni.

Nyní si zahrajete 1. A třídu. Jaký je rozdíl mezi touto soutěží a 1. B třídou?

Mezi těmito soutěžemi je obrovský rozdíl. V 1. A třídě hrají kvalitní hráči, kteří mají zkušenosti nejenom z krajského přeboru či divize, ale objevují se tam matadoři s prvoligovými zkušenostmi.

Přestože jste suverénně zvládli celý ročník, v některých utkáních jste se nevyvarovali výpadků. Zvláště to bylo v duelech, kdy vás neposílili hráči z áčka, či nadějní dorostenci. Plánujete tedy obměnu hráčského kádru?

Samozřejmě budeme chtít posílit kádr. Protože je před námi poslední mistrovské utkání, které chceme zvládnout co nejlépe, rozhodli jsme se, že o případném posílení mužstva budeme jednat až po skončení sezóny.

Jaké cíle si dáváte pro nadcházející ročník?

Jednoznačně postup do Krajského přeboru. Filozofie klubu je založená na tom, že rezervní tým by měl hrát co nejvyšší soutěž. Aby hráči z prvního mužstva měli možnost rozehrát se v kvalitní soutěži.

Koho považujete za největšího aspiranta na postup v příští sezóně?

V tuto chvíli je velmi těžké odhadnout, kdo se bude prát o postupové příčky. Mezi favority řadím náš tým a Starou Bělou, za kterou kope bývalý prvoligový hráč Částka. Záležet bude také na tom, zda letos postoupí Dětmarovice, či Janovice, jenž mají za sebou silného sponzora v podobě vynikajícího hokejisty Pavla Kubiny.

Během několika let proběhne reorganizace soutěží, které počítají se samostatnou ligou pro „béčka“. Jak se na tento krok fotbalového svazu díváte?

Hraji fotbal dlouho, a podobných nápadů už bylo mnoho. Nevěřím, že se tato myšlenka uchytí. Nejsme v Anglii, aby podobný návrh prošel. Jednalo by se totiž o velmi nákladnou záležitost. A v podstatě by tato soutěž kopírovala první a druhou ligu.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem