Mlade talenty

Karvinské béčko opět postupuje

20.06.2010 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Karvinské béčko opět postupuje Stejně jako loni v okresním přeboru triumfovalo karvinské béčko i v letošní soutěži – I.B třídě. Tu suverénně vyhrálo a znovu postoupilo o stupínek výše, do I.A třídy.

 

„Tam už to ale tak jednoduché nebude. Soutěž má větší kvalitu. Rozdíl mezi okresním přeborem a I.B třídou byl rozhodně menší než je mezi I.B a I.A třídou,“ upozorňuje dopředu úspěšný trenér karvinského béčka Marek Bielan.

„V A třídě hrají opravdu kvalitní hráči, kteří mají zkušenosti nejenom z krajského přeboru či divize, ale objevují se tam i matadoři s prvoligovými zkušenostmi. Ti pochopitelně fotbal hrát nezapomněli, jen už se jim hůře běhá,“ dodal vedoucí družstva MFK OKD Karviná B Ondřej Sehnal.

Hráči rezervního karvinského týmu prosvištěli soutěží skoro stejně hladce jako loni ve II. třídě, neboli okresním přeboru. Jen porážek jim na kontě přibylo. Znovu však dali nejvíce a inkasovali nejméně branek. Trenér Marek Bielan ordinuje svým svěřencům atraktivní útočný styl, který se divákům líbí. Na zápasech karvinského béčka máte téměř stoprocentní jistotu, že uvidíte aspoň čtyři góly. Aspoň takový vychází průměr branek na utkání.

„Vždy se snažíme o ofenzivní fotbal s množstvím zakončených útoků. Mladí kluci pro to mají předpoklady, učí se a dodržují taktické pokyny. Za letošní sezonu jim nemám co vytknout,“ pochválil tým trenér Bielan.

Ten již má od samotných hráčů i vedení klubu přislíbeno, že mu bude drtivá většina k dispozici i pro další ročník. „Dost hráčů zrovna vychází z našeho úspěšného dorosteneckého celku, kde se jim dostalo od trenéra Kročila skvělé průpravy pro přechod mezi muže. Někteří naskočí do společné přípravy s áčkem, jiní zůstanou v B-týmu a budou se dále seznamovat se soutěží dospělých,“ informoval Bielan.

Nebude to ale pro mladé hráče škoda? Hrát až I.A třídu se může zdát jako mrhání talentem. Nebylo by lepší, kdyby měli možnost zahrát si v klubech z MSFL či divize? „To by samozřejmě lepší bylo a také pokud přijde nějaká nabídka z vyšší soutěže, pak samozřejmě záleží na dohodě a na klucích samotných. Je třeba si ale uvědomit, že náš B-tým začal znovu fungovat teprve nedávno a to nejhorší, tedy první dva roky v nejnižších soutěžích, už máme za sebou. Ona ani A třída není špatná soutěž. Vedení klubu i my samotní však chceme pochopitelně výše, aspoň do kraje,“ doplnil Bielan.

Toho potěšilo, že prakticky všichni hráči chtějí pokračovat v Karviné. Tedy u něj v B-týmu. „Není zase tak jednoduché přejít okamžitě z dorostenecké soutěže do seniorů. Je potřeba nabrat zkušenosti s mužským fotbalem. Jak jsem již naznačil, trenér Kročil naštěstí odvedl i v tomto směru kus práce, chlapce dlouhodobě na konfrontaci s muži připravoval, v zimní přípravě se hrálo prakticky pořád proti mužům. Pro naše mladé to tak bude jednodušší. A jestli to není škoda? Já myslím, že tady budou zase více na očích trenérům áčka a mají možnost kdykoliv naskočit do II. ligy. K tomu si připočtěte zázemí, jaké nám vedení klubu vytvořilo a vyjde vám, že hráčům se z Karviné jinam odcházet ani nechce. Chtějí hrát zde,“ usmívá se na závěr Marek Bielan.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem