Mlade talenty

Kula zahájil v Karviné novou trenérskou kapitolu

23.06.2010 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Kula zahájil v Karviné novou trenérskou kapitolu Už je to posvěceno. Bývalý skvělý ligový borec Baníku Ostrava a rodák z Českého Těšína Karel Kula míří do Karviné na pozici asistenta trenéra Jiřího Balcárka. Včera vedl se svými novými trenérskými kolegy první trénink místních druholigových borců. "Je dobré, že v Karviné jsou ambice. I já mám ambice. Na práci zde se těším," řekl Deníku Karel Kula.

 

„Karel Kula u nás nikoho nenahrazuje, jak si někteří mohou myslet. My jsme vlastně post klasického asistenta obsazen neměli, protože Marek Poštulka je hlavně kondičním trenérem a vzhledem k pracovním povinnostem je hráčům k dispozici jen na odpoledních trénincích,“ vysvětlil manažer MFK OKD Karviná Petr Mašlej.

Kula přichází do Karviné z Třince, kde skončil rovněž v pozici asistenta trenéra Nečka. „Ten odchod už je za mnou. Osobně mě mrzí, jakým způsobem jsem v Třinci skončil, ale to rozhodnutí udělali kompetentní lidé a já se tím už nemohu zaobírat. Je přede mnou nová štace zde v Karviné a já se na ni těším. Těším se na spolupráci s lidmi v Karviné, s hráči i s trenérem Balcárkem, který si mě vybral,“ konstatovala legenda ostravského Baníku.

Na Karla Kulu ukázal prstem právě trenér Jiří Balcárek. Byl to vyloženě jeho tip. „Ano, Karla jsem chtěl, protože se spolu dobře známe, dělali jsme spolu trenérskou profilicenci a já chtěl k sobě někoho, na koho se mohu spolehnout jak po profesní, tak po charakterové stránce. Nepochybuji, že Karel bude pro náš klub přínosem,“ podotkl Balcárek. Jinak by se nejužší realizační tým MFK neměl měnit.

Kula si pochvaluje, že společně s Balcárkem mají na fotbal stejný pohled. „Už jsme si spolu sedli a probrali určité věci. Karvinou jsem několikrát navštívil, postřehl jsem, že v organizaci hry jsou určité problémy, stejně tak v kompaktnosti obranné fáze, ale poslední výkony už nabraly zlepšenou tendenci. Práce trenéra Balcárka se začala projevovat a v tomto trendu bychom chtěli pokračovat,“ nastínil Kula své představy.

Po diskusích s vrcholnými představiteli klubu, tedy předsedou Janem Wolfem i manažerem Petrem Mašlejem, nabyl Kula pozitivního dojmu, že fotbal se v Karviné ubírá správným směrem.

„Oslovilo mě hlavně to, že v klubu nestagnují, ale mají určitou vizi, jak se neustále posouvat dál. Ať už se to týká zázemí pro fanoušky, tedy nového stadionu, nebo samozřejmě sportovního vývoje mužstva. Na samotné hře, na budování koncepce i herní tváři mužstva se dá pracovat. Je tady velký prostor pro zlepšení a mě bude bavit být součástí toho všeho,“ těsí se na práci v Karviné trenér Karel Kula.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem