Mlade talenty

Kula zahájil v Karviné novou trenérskou kapitolu

23.06.2010 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Kula zahájil v Karviné novou trenérskou kapitolu Už je to posvěceno. Bývalý skvělý ligový borec Baníku Ostrava a rodák z Českého Těšína Karel Kula míří do Karviné na pozici asistenta trenéra Jiřího Balcárka. Včera vedl se svými novými trenérskými kolegy první trénink místních druholigových borců. "Je dobré, že v Karviné jsou ambice. I já mám ambice. Na práci zde se těším," řekl Deníku Karel Kula.

 

„Karel Kula u nás nikoho nenahrazuje, jak si někteří mohou myslet. My jsme vlastně post klasického asistenta obsazen neměli, protože Marek Poštulka je hlavně kondičním trenérem a vzhledem k pracovním povinnostem je hráčům k dispozici jen na odpoledních trénincích,“ vysvětlil manažer MFK OKD Karviná Petr Mašlej.

Kula přichází do Karviné z Třince, kde skončil rovněž v pozici asistenta trenéra Nečka. „Ten odchod už je za mnou. Osobně mě mrzí, jakým způsobem jsem v Třinci skončil, ale to rozhodnutí udělali kompetentní lidé a já se tím už nemohu zaobírat. Je přede mnou nová štace zde v Karviné a já se na ni těším. Těším se na spolupráci s lidmi v Karviné, s hráči i s trenérem Balcárkem, který si mě vybral,“ konstatovala legenda ostravského Baníku.

Na Karla Kulu ukázal prstem právě trenér Jiří Balcárek. Byl to vyloženě jeho tip. „Ano, Karla jsem chtěl, protože se spolu dobře známe, dělali jsme spolu trenérskou profilicenci a já chtěl k sobě někoho, na koho se mohu spolehnout jak po profesní, tak po charakterové stránce. Nepochybuji, že Karel bude pro náš klub přínosem,“ podotkl Balcárek. Jinak by se nejužší realizační tým MFK neměl měnit.

Kula si pochvaluje, že společně s Balcárkem mají na fotbal stejný pohled. „Už jsme si spolu sedli a probrali určité věci. Karvinou jsem několikrát navštívil, postřehl jsem, že v organizaci hry jsou určité problémy, stejně tak v kompaktnosti obranné fáze, ale poslední výkony už nabraly zlepšenou tendenci. Práce trenéra Balcárka se začala projevovat a v tomto trendu bychom chtěli pokračovat,“ nastínil Kula své představy.

Po diskusích s vrcholnými představiteli klubu, tedy předsedou Janem Wolfem i manažerem Petrem Mašlejem, nabyl Kula pozitivního dojmu, že fotbal se v Karviné ubírá správným směrem.

„Oslovilo mě hlavně to, že v klubu nestagnují, ale mají určitou vizi, jak se neustále posouvat dál. Ať už se to týká zázemí pro fanoušky, tedy nového stadionu, nebo samozřejmě sportovního vývoje mužstva. Na samotné hře, na budování koncepce i herní tváři mužstva se dá pracovat. Je tady velký prostor pro zlepšení a mě bude bavit být součástí toho všeho,“ těsí se na práci v Karviné trenér Karel Kula.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 3 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem