Generální partner
Světlý režim
9. srpen 2010

Juniorka Karviné na startu

Mladíci z karvinského béčka stojí na prahu nové fotbalové sezony před výzvou pokusit se po dvou postupových letech o třetí úspěch v řadě.

Tentokrát není postup z I.A třídy prioritní záležitostí jako v předešlých dvou letech, kdy Karviná vyhrála I.B třídu a předtím i okresní přebor. „Samozřejmě, pokud se nám podaří vybojovat postup hned v prvním roce, budeme to brát jako velké plus. Ale máme na to delší dobu, nikdo na nás netlačí, což by mohlo klukům jedině prospět. Oni sami by rádi pokračovali ve vítězné šňůře a chtějí postoupit,“ podotkl trenér mladého mužstva Marek Bielan.

Jak správně upozornil, v juniorce jde o jediný zásadní úkol – seznámit mladé hráče, kteří právě opustili řady dorostu, s mužským fotbalem. Ten je silovější a tvrdší. „Co se týče kondiční stránky, dostávám hráče velice dobře připravené. Naše kategorie U19, ale částečně i U18, se může plnohodnotně měřit s týmy na úrovni kraje. Naší silnou devízou je rychlost a na ní budeme stavět. Silové stránce mužů se mladí kluci zatím nemohou rovnat, ale mohou ji eliminovat právě rychlostí. Pak už záleží na fotbalové kvalitě a ta by mohla být na naší straně,“ uvažuje před začátkem sezony Marek Bielan.

Podle něj by mužstvo nemuselo mít problém ani v divizi, ale nejprve je třeba se tam dostat. „Příznivou zprávou pro nás je, že oba velcí favorité této soutěže – Janovice i Dětmarovice, postoupili v minulé sezoně a mužstva v soutěži se tak vyrovnala. Hledat vyloženě někoho, kdo by měl soutěži vládnout, je těžké. Doufáme, že se budeme na špici pohybovat i my,“ věří v kvality karvinských mladíků jejich trenér.

Spoléhá přitom i na pomoc starších, zkušenějších borců z áčka. Tak jako tomu v případech ligových juniorek bývá. „Hráčů v prvním mužstvu je hodně, takže věříme, že nás budou doplňovat. Cílem vedení klubu pochopitelně je, aby se nám podařilo dostat mladé do vyšší soutěže co nejdříve. Získávání zkušeností s dospělým fotbalem na co nejvyšší úrovni je pro nás stěžejní,“ dodal Bielan.

Do týmu se mu v létě zařadilo pět bývalých dorostenců, včetně Koutného a Žebroka, kteří hodlají pokračovat ve studiu na vysoké škole v Olomouci. „Jsme s nimi domluveni, že trénovat budou s klukama v Olomouci a sezonu by měli dohrát za náš tým. Po sezoně se uvidí,“ objasnil Marek Bielan.

Problémem zůstává jedině post gólmana. Při zranění Kučery jsou v áčku Kafka s Hájkem, zato oba brankáři z loňské juniorky či dorostu - Stach s Kotrlou, v týmu nyní nejsou. „Oba kluci mají teď jiné priority a je škoda, že se zastavili na půli cesty své kariéry. Zřejmě vyhodnotili, že nemají šanci se v áčku prosadit, což by zkusit rozhodně měli,“ pokrčil rameny Bielan.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii