Mlade talenty

Juniorka Karviné na startu

09.08.2010 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Juniorka Karviné na startu Mladíci z karvinského béčka stojí na prahu nové fotbalové sezony před výzvou pokusit se po dvou postupových letech o třetí úspěch v řadě.

 

Tentokrát není postup z I.A třídy prioritní záležitostí jako v předešlých dvou letech, kdy Karviná vyhrála I.B třídu a předtím i okresní přebor. „Samozřejmě, pokud se nám podaří vybojovat postup hned v prvním roce, budeme to brát jako velké plus. Ale máme na to delší dobu, nikdo na nás netlačí, což by mohlo klukům jedině prospět. Oni sami by rádi pokračovali ve vítězné šňůře a chtějí postoupit,“ podotkl trenér mladého mužstva Marek Bielan.

Jak správně upozornil, v juniorce jde o jediný zásadní úkol – seznámit mladé hráče, kteří právě opustili řady dorostu, s mužským fotbalem. Ten je silovější a tvrdší. „Co se týče kondiční stránky, dostávám hráče velice dobře připravené. Naše kategorie U19, ale částečně i U18, se může plnohodnotně měřit s týmy na úrovni kraje. Naší silnou devízou je rychlost a na ní budeme stavět. Silové stránce mužů se mladí kluci zatím nemohou rovnat, ale mohou ji eliminovat právě rychlostí. Pak už záleží na fotbalové kvalitě a ta by mohla být na naší straně,“ uvažuje před začátkem sezony Marek Bielan.

Podle něj by mužstvo nemuselo mít problém ani v divizi, ale nejprve je třeba se tam dostat. „Příznivou zprávou pro nás je, že oba velcí favorité této soutěže – Janovice i Dětmarovice, postoupili v minulé sezoně a mužstva v soutěži se tak vyrovnala. Hledat vyloženě někoho, kdo by měl soutěži vládnout, je těžké. Doufáme, že se budeme na špici pohybovat i my,“ věří v kvality karvinských mladíků jejich trenér.

Spoléhá přitom i na pomoc starších, zkušenějších borců z áčka. Tak jako tomu v případech ligových juniorek bývá. „Hráčů v prvním mužstvu je hodně, takže věříme, že nás budou doplňovat. Cílem vedení klubu pochopitelně je, aby se nám podařilo dostat mladé do vyšší soutěže co nejdříve. Získávání zkušeností s dospělým fotbalem na co nejvyšší úrovni je pro nás stěžejní,“ dodal Bielan.

Do týmu se mu v létě zařadilo pět bývalých dorostenců, včetně Koutného a Žebroka, kteří hodlají pokračovat ve studiu na vysoké škole v Olomouci. „Jsme s nimi domluveni, že trénovat budou s klukama v Olomouci a sezonu by měli dohrát za náš tým. Po sezoně se uvidí,“ objasnil Marek Bielan.

Problémem zůstává jedině post gólmana. Při zranění Kučery jsou v áčku Kafka s Hájkem, zato oba brankáři z loňské juniorky či dorostu - Stach s Kotrlou, v týmu nyní nejsou. „Oba kluci mají teď jiné priority a je škoda, že se zastavili na půli cesty své kariéry. Zřejmě vyhodnotili, že nemají šanci se v áčku prosadit, což by zkusit rozhodně měli,“ pokrčil rameny Bielan.

• Janečka nemůže hrát
včera - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 2 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 16:30
1.FK Příbram
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem