Generální partner
Světlý režim
13. srpen 2010

V neděli souboj neporažených

V neděli změří ve II. fotbalové lize síly dvě první mužstva tabulky. Karviná i Dukla Praha vyhrály své úvodní duely, v každém dokázaly vstřelit alespoň dva góly, Karviná dokonce tři. Na co se mohou diváci těšit?

„Dukla je známá tím, že chce hrát otevřený fotbal i na hřištích soupeřů, my také nebudeme ustupovat z dosavadního směru. Chceme také hrát ofenzivně doma i venku. Hlavně před našimi fanoušky bychom rádi dávali góly," naznačil trenér MFK OKD Jiří Balcárek, na co by se mohli diváci těšit.

Pro jeho hráče by to tedy měl být první vážný test jejich schopností. „Očekáváme to. Celý týden jsme se na Duklu poctivě připravovali, víme co hraje a myslíme si, že známe recept jak na ni vyzrát. Do novin to ale pochopitelně vytrubovat nebudu,“ usmíval se karvinský statég.

Soupeře studoval na videu a vypozoroval, že mu jeho rozestavení 4-2-3-1 náramně vyhovuje. „Dukla umí převzít kontrolu nad zápasem i při hře v cizím prostředí. Velice ráda kombinuje, někdy to s kombinací až přehání. Je to však technicky zdatný protivník, který rád útočí. Umí se dostat do přečíslení, obvykle v koncové fázi dva na jednoho. Proto mu nemůžeme dát žádný prostor pro ofenzivní choutky. Pokud budeme plně soustředění a stoprocentně si splníme taktické pokyny, můžeme uspět i napotřetí," domnívá se Balcárek.

Ten se také pousmál nad faktem, že zatímco jsou odehrána pouhá dvě kola, už se v Karviné živě diskutuje o možném postupu. „To je samozřejmě nesmysl, hráče nabádáme hlavně k tomu, aby se koncentrovali na nejbližší zápas. Ani pět odehraných utkání není měřítkem a my máme za sebou pouze dva," podotkl Balcárek.

K vítězství nad Duklou by jeho týmu mohla dopomoci i divácká kulisa. „Spoléháme na fanoušky. Chceme, aby byli naším dvanáctým hráčem. V takových vyrovnaných soubojích jako bude ten náš s Duklou, mohou mít rozhodující vliv," míní kouč Karviné.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?