Generální partner
Světlý režim
15. srpen 2010

Úvod dorostencům nevyšel, bojovali s nervozitou

Premiéra starších dorostenců fotbalového MFK OKD Karviná v Moravskoslezské lize nedopadla pro svěřence trenéra Jiřího Chytrého před domácím publikem vítězně.

Specifikum prvního mistrovského zápasu se na hráčích podepsalo, a tak jen remizovali s Hodonínem 1:1. Nového trenéra družstva jsme po utkání krátce vyzpovídali.

Jak by znělo vaše hodnocení po vstupním utkání do nového ročníku a vlastně do nové soutěže, neboť pro hráče je MS liga úplně jinou soutěží, než kterou doposud poznali?

To je možná ono. Je to pro ně nová soutěž a nejspíš se to dnes i částečně projevilo, protože jsme nenavázali na výkony z přípravných zápasů. Začali jsme dobře, ale postupně mi připadalo, jako by se do našeho herního projevu vkrádala nervozita. Kazili jsme jednoduché věci a výkon začínal být křečovitý. Je to možná daň za tu novou soutěž.

Mohla být nervozita prohloubena faktem prvního zápasu v domácím prostředí?

Je to možné, kluci se nejspíš chtěli vytáhnout. Ale předně se budeme muset vrátit k věcem, které nás zdobily v letní přípravě, to znamená zjednodušit hru, hrát fotbalově, pomoci si jedním, maximálně dvěma doteky a hlavně hru zpřesnit. Dneska jsme se dopustili mnoha nevynucených chyb, tedy zkažených přihrávek a zbytečně tak ztratili body. Snad to bude příště lepší.

Jak jste v létě k týmu coby nový trenér promlouval? Pro kluky musí být těžké posunout se o dvě kategorie výše. Většina jich dosud působila v krajském přeboru…

Ano, ta letní přestávka nebyla moc dlouhá a čas hraje momentálně proti nám. Vlastně se tvořil úplně nový tým a i do samotné soutěže jdeme s očekáváním, že se s ligou budeme seznamovat za pochodu. Rozdíl je to velký, ale věřím, že si kluci časem zvyknou na kvalitu soubojů, na tempo hry i vyšší důraz a budeme se zápas od zápasu zlepšovat.

Jakou má podle vás tým kvalitu?

Družstvo je vlastně tvořeno dvěma ročníky, nejedná se jen o jeden výběrový, ale je doplněn i o mladší hráče a pořád ho budujeme. Věřím tomu, že pokud budou chlapci poctivě pracovat a disciplinovaně hrát, budeme plnit v MS lize důstojnou roli a příslušnost k ní uhájíme.

Loni hrál tým velice ofenzivně, dával spoustu branek a vyhrával o pět, šest gólů. Jakým stylem byste se s ním v tomto ročníku chtěl prezentovat?

Myslím, že pokud bychom s klukama nastoupili opět do krajského přeboru, asi by to bylo podobné, ale takové výsledky nebudou v této lize reálné. Nechceme hrát vyloženě defenzivně, i v dnešním utkání jsme nastoupili v útočnějším rozestavení 4-3-3, ale samozřejmě se vše bude odvíjet od toho, co nám soupeř dovolí. Jsme nováčkem a sbíráme zkušenosti, které zúročíme teprve v budoucnu.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii