Mlade talenty

Úvod dorostencům nevyšel, bojovali s nervozitou

15.08.2010 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Úvod dorostencům nevyšel, bojovali s nervozitou Premiéra starších dorostenců fotbalového MFK OKD Karviná v Moravskoslezské lize nedopadla pro svěřence trenéra Jiřího Chytrého před domácím publikem vítězně.

 

Specifikum prvního mistrovského zápasu se na hráčích podepsalo, a tak jen remizovali s Hodonínem 1:1. Nového trenéra družstva jsme po utkání krátce vyzpovídali.

Jak by znělo vaše hodnocení po vstupním utkání do nového ročníku a vlastně do nové soutěže, neboť pro hráče je MS liga úplně jinou soutěží, než kterou doposud poznali?

To je možná ono. Je to pro ně nová soutěž a nejspíš se to dnes i částečně projevilo, protože jsme nenavázali na výkony z přípravných zápasů. Začali jsme dobře, ale postupně mi připadalo, jako by se do našeho herního projevu vkrádala nervozita. Kazili jsme jednoduché věci a výkon začínal být křečovitý. Je to možná daň za tu novou soutěž.

Mohla být nervozita prohloubena faktem prvního zápasu v domácím prostředí?

Je to možné, kluci se nejspíš chtěli vytáhnout. Ale předně se budeme muset vrátit k věcem, které nás zdobily v letní přípravě, to znamená zjednodušit hru, hrát fotbalově, pomoci si jedním, maximálně dvěma doteky a hlavně hru zpřesnit. Dneska jsme se dopustili mnoha nevynucených chyb, tedy zkažených přihrávek a zbytečně tak ztratili body. Snad to bude příště lepší.

Jak jste v létě k týmu coby nový trenér promlouval? Pro kluky musí být těžké posunout se o dvě kategorie výše. Většina jich dosud působila v krajském přeboru…

Ano, ta letní přestávka nebyla moc dlouhá a čas hraje momentálně proti nám. Vlastně se tvořil úplně nový tým a i do samotné soutěže jdeme s očekáváním, že se s ligou budeme seznamovat za pochodu. Rozdíl je to velký, ale věřím, že si kluci časem zvyknou na kvalitu soubojů, na tempo hry i vyšší důraz a budeme se zápas od zápasu zlepšovat.

Jakou má podle vás tým kvalitu?

Družstvo je vlastně tvořeno dvěma ročníky, nejedná se jen o jeden výběrový, ale je doplněn i o mladší hráče a pořád ho budujeme. Věřím tomu, že pokud budou chlapci poctivě pracovat a disciplinovaně hrát, budeme plnit v MS lize důstojnou roli a příslušnost k ní uhájíme.

Loni hrál tým velice ofenzivně, dával spoustu branek a vyhrával o pět, šest gólů. Jakým stylem byste se s ním v tomto ročníku chtěl prezentovat?

Myslím, že pokud bychom s klukama nastoupili opět do krajského přeboru, asi by to bylo podobné, ale takové výsledky nebudou v této lize reálné. Nechceme hrát vyloženě defenzivně, i v dnešním utkání jsme nastoupili v útočnějším rozestavení 4-3-3, ale samozřejmě se vše bude odvíjet od toho, co nám soupeř dovolí. Jsme nováčkem a sbíráme zkušenosti, které zúročíme teprve v budoucnu.

• Janečka nemůže hrát
včera - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 2 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 16:30
1.FK Příbram
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem