Generální partner
Světlý režim
15. srpen 2010

Karviná se rozešla smírně s Duklou

Zaslouženou remízou skončilo utkání dvou prvních týmů tabulky ve II. fotbalové lize. Domácí měli ke třem bodům blíže, ale nakonec nemuseli mít ani jeden.

MFK OKD Karviná – Dukla Praha 1:1 (0:0)

Dukla v Karviné potvrzovala pověst, která ji předchází, totiž, že se jedná o technicky i kombinačně velice zdatný tým. „V obraně jsme se museli mít neustále na pozoru. Jejich krajní bek často sbíhával dopředu, proto jsme se s ním museli vracet a to se nám v první půli moc nedařilo,“ postřehl stoper domácího celku Roman Mihálik.

Karvinští po dvaceti minutách vyrovnali hru, skóre se ale do přestávky nezměnilo. Nepohnul jím ani Gonda, kterého krásně do gólovky uvolnil Mišinský.

Nástup do druhé části patřil domácím, skórovat se jim ale povedlo až po příchodu hbitého Ficka, který hned ve své první a jediné šanci krásně udeřil do balonu a tečovaná rána skončila mimo dosah gólmana Rady – 1:0. „Doufal jsem, že ten gól bude vítězný. Škoda,“ zalitoval po zápase Ondřej Ficek.

„Ve druhém poločase jsme přenechali iniciativu soupeři a inkasovaný gól byl jen vyústěním jeho tlaku. Cením si však toho, že jsme se po brance zvedli a srovnali, i když to bylo z penalty,“ prohlásil po utkání trenér Dukly Luboš Kozel.

Jeho tým vyrovnal pár minut před koncem po faulu Milosavljeva na Haška, při závěrečném náporu domácích pak mohl ještě úplně obrátit vývoj Šiml, ale Kafka zachránil Karviné aspoň bod a balon pak obránci odkopli do bezpečí.

„S remízovým výsledkem musíme souhlasit. Viděli jsme kvalitní utkání s šancemi na obou stranách. Sílu Dukly jsme hodlali eliminovat z hlubokého bloku a přenechali iniciativu soupeři. Počítali jsme, že se nám nějaké šance při tomto vývoji naskytnou a také vyskytly, akorát jsme je neproměnili. Po změně stran jsme chtěli být naopak aktivnější a dlouho nám to vycházelo. S výkonem hráčů jsem spokojen,“ pravil trenér MFK OKD Jiří Balcárek.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.