Generální partner
Světlý režim
18. srpen 2010

Ján Štajer: Chceme být první, kdo vstřelí Vlašimi gól.

Sobotní utkání s Vlašimí se kvapem bliží. Proto jsme si pozvali k rozhovoru obránce MFK OKD Jána Štajera, a zeptali se ho na několik otázek.

Vraťme se ještě k utkání s Duklou. Ocitl jste se u penaltové situace, a gestikuloval jste směrem k rozhodčímu. O co se jednalo?

Hráč Dukly mě postrčil směrem k naší brankové čáře. Tím pádem jsme nemohli vystavit hosty ofsajdovému postavení. Kdyby do mě nestrčil, pískal by se ofsajd a nedošlo by k pokutovému kopu. Rozhodčí se však rozhodl, jak se rozhodl. Nedá se s tím nic dělat.

V sobotu odehrajete utkání ve Vlašimi, která se také drží v popředí tabulky. A stejně jako na jaře, i nyní budou mít fotbalisté Graffinu méně času na regeneraci, jelikož dohrávali v týdnu odložený zápas s Mostem. Berete to jako výhodu, že jste měli více odpočinku?

Může to být jak výhoda, tak i nevýhoda. Výhodu spatřuji v tom, že jsme měli více času na přípravu. Nevýhodou může být, že Vlašim v úterý porazila Most a bude nažhavená na další zápas.

Vlašim jako jediná doposud neinkasovala. Jaký recept by měl platit na jejich obranu?

Graffin má skvělou defenzívu. Na druhou stranu, jejich hráči nestřílí moc branek. Podíváme se na video z jejich zápasů a trenéři nám poradí, jak na ně vyzrát. Sice doposud neobdrželi ani jednu branku, ale my to budeme chtít změnit. Chceme být první, kdo Vlašimi vstřelí gól.

Náš sobotní soupeř je ještě silnější než na jaře. Kádr posílili například Kotyza, Nádeníček, Boháč či Strnad z Baníku Ostrava. S jakým výsledkem byste byli spokojeni?

Nechtěl bych dopředu mluvit o tom, že nám stačí remíza. Budeme chtít uhrát ve Vlašimi dobrý výsledek a tomu podřizujeme i přípravu.

Obrannou čtveřici tvoříte s Hoffmannem, Tchuřem a Mihálikem. Je obranná řada už ustálená?

Není ustálená. Může se totiž cokoliv přihodit. Někdo se například zraní, či přijdou karty. Navíc nás trenér pozoruje nejenom v zápasech, ale i na tréninku. Nikdo nemá jisté místo a musíme každý den o něho bojovat.

Na jaře jste nastupoval v záloze a povedlo se vám vstřelit i gól. Nyní zase hrajete v obraně. Která pozice vám více sedí?

V Nitře jsem hrával tři roky ligu jak na stoperu, tak i na levé straně zálohy. Lépe se však cítím na místě stopera.

Start do soutěže se Karviné vyvedl. Očekávali jste tak úspěšný úvod sezóny?

Poctivě trénujeme, a připravujeme se zápas od zápasu. Hned po výhře nad Mostem, jsme se začali soustředit na duel v Hlučíně. Do každého utkání jdeme s cílem uhrát co nejlepší výsledek. Proto mě náš start nepřekvapil.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii