Mlade talenty

Ján Štajer: Chceme být první, kdo vstřelí Vlašimi gól.

18.08.2010 | Redakce
 

Ján Štajer: Chceme být první, kdo vstřelí Vlašimi gól. Sobotní utkání s Vlašimí se kvapem bliží. Proto jsme si pozvali k rozhovoru obránce MFK OKD Jána Štajera, a zeptali se ho na několik otázek.

 

Vraťme se ještě k utkání s Duklou. Ocitl jste se u penaltové situace, a gestikuloval jste směrem k rozhodčímu. O co se jednalo?

Hráč Dukly mě postrčil směrem k naší brankové čáře. Tím pádem jsme nemohli vystavit hosty ofsajdovému postavení. Kdyby do mě nestrčil, pískal by se ofsajd a nedošlo by k pokutovému kopu. Rozhodčí se však rozhodl, jak se rozhodl. Nedá se s tím nic dělat.

V sobotu odehrajete utkání ve Vlašimi, která se také drží v popředí tabulky. A stejně jako na jaře, i nyní budou mít fotbalisté Graffinu méně času na regeneraci, jelikož dohrávali v týdnu odložený zápas s Mostem. Berete to jako výhodu, že jste měli více odpočinku?

Může to být jak výhoda, tak i nevýhoda. Výhodu spatřuji v tom, že jsme měli více času na přípravu. Nevýhodou může být, že Vlašim v úterý porazila Most a bude nažhavená na další zápas.

Vlašim jako jediná doposud neinkasovala. Jaký recept by měl platit na jejich obranu?

Graffin má skvělou defenzívu. Na druhou stranu, jejich hráči nestřílí moc branek. Podíváme se na video z jejich zápasů a trenéři nám poradí, jak na ně vyzrát. Sice doposud neobdrželi ani jednu branku, ale my to budeme chtít změnit. Chceme být první, kdo Vlašimi vstřelí gól.

Náš sobotní soupeř je ještě silnější než na jaře. Kádr posílili například Kotyza, Nádeníček, Boháč či Strnad z Baníku Ostrava. S jakým výsledkem byste byli spokojeni?

Nechtěl bych dopředu mluvit o tom, že nám stačí remíza. Budeme chtít uhrát ve Vlašimi dobrý výsledek a tomu podřizujeme i přípravu.

Obrannou čtveřici tvoříte s Hoffmannem, Tchuřem a Mihálikem. Je obranná řada už ustálená?

Není ustálená. Může se totiž cokoliv přihodit. Někdo se například zraní, či přijdou karty. Navíc nás trenér pozoruje nejenom v zápasech, ale i na tréninku. Nikdo nemá jisté místo a musíme každý den o něho bojovat.

Na jaře jste nastupoval v záloze a povedlo se vám vstřelit i gól. Nyní zase hrajete v obraně. Která pozice vám více sedí?

V Nitře jsem hrával tři roky ligu jak na stoperu, tak i na levé straně zálohy. Lépe se však cítím na místě stopera.

Start do soutěže se Karviné vyvedl. Očekávali jste tak úspěšný úvod sezóny?

Poctivě trénujeme, a připravujeme se zápas od zápasu. Hned po výhře nad Mostem, jsme se začali soustředit na duel v Hlučíně. Do každého utkání jdeme s cílem uhrát co nejlepší výsledek. Proto mě náš start nepřekvapil.

• Sestřih vítězství v Příbrami
včera - Po gólech Smrže a Ndefeho vyhráli Karvinští v Příbrami. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků tohoto utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
před 2 dny - U19-Slavia Praha 0:2, Přerov-U18 2:3, U17-Slavia Praha 2:1, Přerov-U16 1:0, Frýdek-Místek-U15 10:4, Frýdek-Místek-U14 2:7, U13-Valašské Meziříčí 22:0, U12-Valašské Meziříčí 13:1, U11-Lokomotiva Petrovice 24:0, st. žáci B-Jablunkov 8:0, ml.žáci B-Jablunkov 4:2.

• Janečka nemůže hrát
před 3 dny - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
19.9. - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem