19. srpen 2010

Našim týmům se nedařilo

Ve včerejších zápasech MSDL a MSŽL se našim týmům moc nedařilo. Ze čtyř utkání jsme vybojovali pouze jeden bod, který získala sedmnáctka za remízu s Vítkovicemi. Devatenáctka se stejným soupeřem prohrála 0:1.

MFK OKD Karviná U19 - FC Vítkovice 0:1

Sestava MFK OKD Karviná: Švrčina - Horváth, Mleziva, Stanowski, Ševčík – Graňák (90. Seget), Gorniok, Timp, Bilas (68. Skoč) - Marek (50. Kaša), Legierski

Zápas s fotbalově vyspělejším soupeřem, ale hratelný. Vítkovice byly lepší v individuálních herních činnostech, my jsme poctivě bojovali, ale sráží nás velké množství nepřesností při práci s míčem. Handicap máme i v osobních soubojích. Branku jsme obdrželi ze standartní situace. Po standartce jsme také mohli vyrovnat, to se ale bohužel nepodařilo.

.

MFK OKD Karviná U17 - FC Vítkovice 4:4 (1:1)

Branky MFK OKD Karviná: 32. Ryšavý, 62. Kurušta 77. Hanzel, 80. Wenglorz

Sestava MFK OKD Karviná: Pecha - Káňa (59. Wenglorz), Dančík, Kloda, Helvín (59. Malatinský) - Blaho, Roman, Gizara, Hanzel - Ryšavý, Kurušta

V tomto utkání jsme doplatili na hrubé chyby obranné čtveřice. Po celou dobu jsme byli fotbalovější, snažili jsme se o kombinační fotbal a vytvářeli si šance. V prvním poločase těsně minul z malého vápna Ryšavý, stejný hráč nepřehodil v dobré pozici brankáře a také Kuruštův lob byl o pár centimetrů delší. Branku jsme dostali poté, co jsme reklamovali ofsajd a přestali hrát. Ještě do poločasu se nám podařilo vyrovnat po sólu Ryšavého. Hned z kraje druhé půle jsme po chybách dvakrát inkasovali, a v 58. minutě soupeř přidal čtvrtou branku. V posledních 20 minutách v sobě hráči našli velkou morální sílu a podařilo se nám vyrovnat. Nejprve snížil Kurušta. Pak Hanzel neproměnil samostatný nájezd a Roman nastřelil hlavou břevno. Třetí gól dal Hanzel, když přeloboval vybíhajícího brankáře a v poslední minutě vyrovnal dorážkou po standartní situaci Wenglorz. Velice dobře zachytal Pecha a mužstvo několikrát podržel. Musím pochválit hráče za vůli po vítězství a bojovnost do poslední minuty.

.

FC Hlučín - MFK OKD Karviná U15 2:1 (0:0)

Branka MFK OKD Karviná: 45. Moskál

Sestava MFK OKD Karviná: Pastornický - Kurz (60. Franek), Malík, Leibl, Szkuta - Puškáč, Moskál, Jadamík, Svoboda (60. Tomeček) - Chnúrik, Puchel

Utkání začali domácí náporem, ale vytvořené šance jim skvěle zlikvidoval brankář Pastornický. Naši hráči se až postupem času zbavovali respektu ze soupeře a začali si i oni vytvářet příležitosti. První šanci měl Puchel, který se dostal za obránce, ale místo střely volil přihrávku. Největší možnost jsme měli ve 34. minutě, ale pokutový kop za faul na Puchela Moskál neproměnil. Druhý poločas jsme začali lépe a výsledkem byla velká příležitost Puchela ve 38. minutě, kdy šel úplně sám na brankáře, jenomže vystřelil vedle. Gólu jsme se dočkali ve 45. minutě, kdy se prosadil Moskál po přihrávce Chnúrika. Vedení vyburcovalo domácí k tlaku a výsledkem byl hned ve 49. minutě pokutový kop, který na rozdíl od nás soupeř proměnil. Druhou branku přidali Hlučínští po pěti minutách, kdy po kombinaci přehráli naši obranu a domácí útočník nedal Pastornickému šanci vyniknout.

.

Hlučín – MFK OKD Karviná U13 4:2 (1:1)

Branky MFK OKD Karviná: 21.Chloň, 48. Lingr

Sestava MFK OKD Karviná: Ciupa - Berešík, Štěrba, Hujo, Cieslawski (30. Všetička) - Kondziolka (30. Jóba), Chloň, Lingr, Žwak – Poštulka (30. Špaček), Ligocký

Úvodní utkání jsme prohráli zaslouženě. První poločas byl ještě vyrovnaný, co se týče hry, ale ve druhém jsme odpadli. Hlavně v útočné fázi jsme byli bezzubí. Střed zálohy nám nepracoval a soupeř toho využil.