Mlade talenty

Fotbalisté MFK OKD jedou bodovat

20.08.2010 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Fotbalisté MFK OKD jedou bodovat Dalším utkáním dvou neporažených celků II. fotbalové ligy bude sobotní zápas Vlašim – Karviná.

 

Svěřenci trenéra Jiřího Balcárka z MFK OKD si ještě v klidu rozebrali předchozí souboj s Duklou a vyhodnotili si situace, v nichž nebyli přesní. „Máme k dispozici DVD s rozborem hry jednotlivých hráčů, takže každý měl možnost na vlastní oči při svém osobním sestřihu hry vidět, co dělal nebo nedělal dobře,“ odkryl technické vymoženosti moderní doby Balcárek.

A co na výkony hráčů říkal? „Detailní rozbory jsme společně probrali. Každý hráč si určitě uvědomuje, jaký výkon podal. Nešlo jen o výkony jednotlivců, ale i součinnost všech řad. V první půli, kdy jsme chtěli hrát z hlubokého bloku a vyrážet k protiútokům jsme nasekali spoustu chyb, které nás v útočných výpadech brzdily,“ vyčetl z DVD Balcárek.

„Byl tam malý pohyb útočících hráčů, málo se nabízeli. Ve druhé, kdy jsme naopak byli aktivnější, jsme zase neproměňovali šance. Na ně jsme vyhráli 5:2, ale dali jen jeden gól,“ dodal.

V předchozích utkáních s Mostem a v Hlučíně však s proměňováním gólovek Karvinští problém neměli. „Ale to je přirozené, nemůžeme počítat, že v každém zápase si vypracujeme tři stoprocentní šance a dáme z toho tři góly. Třeba jsme si góly ušetřili teď do Vlašimi,“ usmíval se kouč MFK.

Pro něj je prvořadé, že hráči chtějí a vše taktice podřizují. „Už včera nám začalo utkání ve Vlašimi. Každý hráč se psychicky připravuje na specifické prostředí soupeře. My styl Vlašimi docela známe, protože loni to byl v roli hlavního trenéra zde v Karviné můj první zápas, na který jsem kladl velký důraz. A jestli loni byla Vlašim velmi kvalitním celkem, tak letos se zdá být ještě silnější,“ upozornil Jiří Balcárek.

Soupeře viděl ve dvou utkáních a tak může konstatovat, že úroveň hry Vlašimi se zvedla. Prim hraje záložník Marek Jungr, kolem něhož se točí vše podstatné, asi jako kolem Radka Slončíka v karvinském dresu. Vepředu operuje silná útočná dvojice Strnad – Boháč a na kraji zálohy kmitá rychlonohý Kotyza.

„Vlašim je hodně zdatná v domácím prostředí, hráči musí být psychicky odolní a velký pozor si musíme dát na standardní situace. Pokud to zvládneme a přidáme do hry kus osobní odvahy, nejsme bez šance na úspěch,“ míní Balcárek, na jehož tým se Vlašim po zvládnuté úterní dohrávce s Mostem bodově dotáhla.

• Sestřih vítězství v Příbrami
včera - Po gólech Smrže a Ndefeho vyhráli Karvinští v Příbrami. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků tohoto utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
před 2 dny - U19-Slavia Praha 0:2, Přerov-U18 2:3, U17-Slavia Praha 2:1, Přerov-U16 1:0, Frýdek-Místek-U15 10:4, Frýdek-Místek-U14 2:7, U13-Valašské Meziříčí 22:0, U12-Valašské Meziříčí 13:1, U11-Lokomotiva Petrovice 24:0, st. žáci B-Jablunkov 8:0, ml.žáci B-Jablunkov 4:2.

• Janečka nemůže hrát
před 3 dny - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
19.9. - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem