Generální partner
Světlý režim
20. srpen 2010

Fotbalisté MFK OKD jedou bodovat

Dalším utkáním dvou neporažených celků II. fotbalové ligy bude sobotní zápas Vlašim – Karviná.

Svěřenci trenéra Jiřího Balcárka z MFK OKD si ještě v klidu rozebrali předchozí souboj s Duklou a vyhodnotili si situace, v nichž nebyli přesní. „Máme k dispozici DVD s rozborem hry jednotlivých hráčů, takže každý měl možnost na vlastní oči při svém osobním sestřihu hry vidět, co dělal nebo nedělal dobře,“ odkryl technické vymoženosti moderní doby Balcárek.

A co na výkony hráčů říkal? „Detailní rozbory jsme společně probrali. Každý hráč si určitě uvědomuje, jaký výkon podal. Nešlo jen o výkony jednotlivců, ale i součinnost všech řad. V první půli, kdy jsme chtěli hrát z hlubokého bloku a vyrážet k protiútokům jsme nasekali spoustu chyb, které nás v útočných výpadech brzdily,“ vyčetl z DVD Balcárek.

„Byl tam malý pohyb útočících hráčů, málo se nabízeli. Ve druhé, kdy jsme naopak byli aktivnější, jsme zase neproměňovali šance. Na ně jsme vyhráli 5:2, ale dali jen jeden gól,“ dodal.

V předchozích utkáních s Mostem a v Hlučíně však s proměňováním gólovek Karvinští problém neměli. „Ale to je přirozené, nemůžeme počítat, že v každém zápase si vypracujeme tři stoprocentní šance a dáme z toho tři góly. Třeba jsme si góly ušetřili teď do Vlašimi,“ usmíval se kouč MFK.

Pro něj je prvořadé, že hráči chtějí a vše taktice podřizují. „Už včera nám začalo utkání ve Vlašimi. Každý hráč se psychicky připravuje na specifické prostředí soupeře. My styl Vlašimi docela známe, protože loni to byl v roli hlavního trenéra zde v Karviné můj první zápas, na který jsem kladl velký důraz. A jestli loni byla Vlašim velmi kvalitním celkem, tak letos se zdá být ještě silnější,“ upozornil Jiří Balcárek.

Soupeře viděl ve dvou utkáních a tak může konstatovat, že úroveň hry Vlašimi se zvedla. Prim hraje záložník Marek Jungr, kolem něhož se točí vše podstatné, asi jako kolem Radka Slončíka v karvinském dresu. Vepředu operuje silná útočná dvojice Strnad – Boháč a na kraji zálohy kmitá rychlonohý Kotyza.

„Vlašim je hodně zdatná v domácím prostředí, hráči musí být psychicky odolní a velký pozor si musíme dát na standardní situace. Pokud to zvládneme a přidáme do hry kus osobní odvahy, nejsme bez šance na úspěch,“ míní Balcárek, na jehož tým se Vlašim po zvládnuté úterní dohrávce s Mostem bodově dotáhla.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.