Generální partner
Světlý režim
24. srpen 2010

Martin Motyčka: Je dobře, že facka přišla na začátku sezóny

Jedním z aktérů neúspěšného zápasu byl i pětadvacetiletý záložník MFK OKD Karviná Martin Motyčka. Jak viděl debakl karvinských fotbalistů?

Ve dvanácté minutě jste prohrávali již 2:0. To musela být asi hodně ledová sprcha…

Před zápasem nás trenér upozorňoval, že si máme dát pozor na začátek střetnutí. A přesto jsme úvod nezachytili. Dostali jsme zbytečné rychlé góly a potom již bylo velice těžké něco s utkáním udělat. Prakticky jsme ve dvanácté minutě ztratili zápas.

Během celého zápasu jste se nedokázali dostat z útlumu. Jak to, že se vám nedařilo najít protizbraň na nebezpečné útoky domácích?

Vývoj utkání poznamenal nepovedený úvod. Domácím naopak vyšlo téměř vše, na co sáhli. My jsme nehráli jako tým. Je dobře, že tato facka přišla na začátku sezóny. Nyní se musíme co nejrychleji poučit z chyb a tvrdě pracovat na jejich odstranění.

Přestože jsme vysoko prohráli, našel byste nějaké pozitivum?

I když se nám nedařilo, přesto jsme utkání „nezabalili“. Snažili jsme se bojovat do posledního hvizdu rozhodčího. V tom spatřuji pozitivum. Mezi klady patří i to, že jsme si dokázali vypracovat šance. Jenomže jsme je neproměnili.

Tým, který vyhlašuje, že se chce pohybovat v horních příčkách tabulky, by neměl prohrávat takovým rozdílem. Souhlasíte?

Takový úlet se jednou v sezóně „podaří“ i světovým mužstvům. Stát se to může. Ale uděláme vše pro to, aby se to již neopakovalo.

Co vám po zápase vytknul trenér Balcárek?

Vytknul nám hrubé individuální chyby. A také nám vyčetl, že jsme nezachytili vstup do utkání, byť nás na něj upozorňoval.

Překvapila vás něčím Vlašim, nebo hrála to, co jste od ní očekávali?

Neřekl bych, že nás Vlašim něčím překvapila. Spíše jsme překvapili sami sebe svým výkonem. A právě špatným výkonem jsme museli příjemně překvapit i Vlašimské.

Co bylo zlomovým okamžikem utkání?

Zlomových okamžiků bylo několik. V prvé řadě jsme nedokázali proměňovat šance. A o výsledku rozhodly slepené góly v prvním a druhém poločase.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii