Generální partner
Světlý režim
24. srpen 2010

Tomáš Jursa: Zápas ovlivnil nepovedený začátek

K nepodařenému utkání se vyjádřil i záložník Tomáš Jursa. Jeho odpovědi si můžete přečíst v následujícím článku.

Po třech povedených zápasech přišlo vystřízlivění v podobě vysoké prohry. Čím si vysvětlujete, že vás Vlašim přehrála?

Neřekl bych, že nás Vlašim přehrála. Asi jsme je trochu podcenili a zaspali jsme úvod utkání. Svými chybami jsme jim nabídli šance, které dokázali proměnit.

Prohrát se může, ale se ctí. Asi by se nemělo stávat, abychom prohráli takovým způsobem, že?

Souhlasím. Celý zápas ovlivnil nepovedený začátek. To se potom dostává do zápasu hodně těžce. Přesto nás měl kontaktní gól povzbudit. Bohužel se tak nestalo a třetí obdržená branka nás psychicky zlomila.

Přestože jste dokázali do poločasové přestávky snížit, opět vám nevyšel nástup do druhé poloviny…

Kdybychom na domácím hřišti inkasovali před koncem poločasu na 2:1, tak na nás hostující mužstvo v druhé půli vlítne a zatlačí nás. A právě to jsme ve Vlašimi nedokázali. Naopak jsme dostali třetí gól a bylo po zápase.

Oproti minulým zápasům jste nedokázali proměňovat šance. Jak to, že se nám nedařilo úspěšně zakončovat příležitosti?

My jsme v zápase neměli skoro žádnou stoprocentní příležitost. Byly to spíše náznaky šancí. Výjimkou byla tyč Radka Slončíka a nepovedené zakončení Michala Gottwalda.

Byl to de facto zápas jednoho muže – Miloslava Strnada. Ten stihnul během zápasu vstřelit hattrick…

Bylo to spíše o štěstí, že se Strnad chytil právě na nás. Sami jsme mu darovali všechny góly. Při první brance jsme byli všichni v útoku a domácí hráč obranným odkopem našel Strnada, který šel sám na gólmana. Druhá branka padla po nedůslednosti, kdy míč propadl mezi obránci přímo na kopačky vlašimského útočníka.

Co je zapotřebí zlepšit do dalšího zápasu?

Nesmíme dělat chyby vzadu. A být efektivnější ve hře dopředu. Zápas s Kladnem bude diametrálně odlišný než utkání s Vlašimí, která se bránila. Očekávám otevřenější fotbal a všichni se na duel s Kladnem těšíme.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.