Generální partner
Světlý režim
24. srpen 2010

Tomáš Jursa: Zápas ovlivnil nepovedený začátek

K nepodařenému utkání se vyjádřil i záložník Tomáš Jursa. Jeho odpovědi si můžete přečíst v následujícím článku.

Po třech povedených zápasech přišlo vystřízlivění v podobě vysoké prohry. Čím si vysvětlujete, že vás Vlašim přehrála?

Neřekl bych, že nás Vlašim přehrála. Asi jsme je trochu podcenili a zaspali jsme úvod utkání. Svými chybami jsme jim nabídli šance, které dokázali proměnit.

Prohrát se může, ale se ctí. Asi by se nemělo stávat, abychom prohráli takovým způsobem, že?

Souhlasím. Celý zápas ovlivnil nepovedený začátek. To se potom dostává do zápasu hodně těžce. Přesto nás měl kontaktní gól povzbudit. Bohužel se tak nestalo a třetí obdržená branka nás psychicky zlomila.

Přestože jste dokázali do poločasové přestávky snížit, opět vám nevyšel nástup do druhé poloviny…

Kdybychom na domácím hřišti inkasovali před koncem poločasu na 2:1, tak na nás hostující mužstvo v druhé půli vlítne a zatlačí nás. A právě to jsme ve Vlašimi nedokázali. Naopak jsme dostali třetí gól a bylo po zápase.

Oproti minulým zápasům jste nedokázali proměňovat šance. Jak to, že se nám nedařilo úspěšně zakončovat příležitosti?

My jsme v zápase neměli skoro žádnou stoprocentní příležitost. Byly to spíše náznaky šancí. Výjimkou byla tyč Radka Slončíka a nepovedené zakončení Michala Gottwalda.

Byl to de facto zápas jednoho muže – Miloslava Strnada. Ten stihnul během zápasu vstřelit hattrick…

Bylo to spíše o štěstí, že se Strnad chytil právě na nás. Sami jsme mu darovali všechny góly. Při první brance jsme byli všichni v útoku a domácí hráč obranným odkopem našel Strnada, který šel sám na gólmana. Druhá branka padla po nedůslednosti, kdy míč propadl mezi obránci přímo na kopačky vlašimského útočníka.

Co je zapotřebí zlepšit do dalšího zápasu?

Nesmíme dělat chyby vzadu. A být efektivnější ve hře dopředu. Zápas s Kladnem bude diametrálně odlišný než utkání s Vlašimí, která se bránila. Očekávám otevřenější fotbal a všichni se na duel s Kladnem těšíme.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo