Generální partner
Světlý režim
26. srpen 2010

Vladimír Mišinský: V zápase si musíme pomáhat

Na střelecké umění Vladimíra Mišinského budou v nedělním zápase spoléhat karvinští fotbalisté.

Po nepovedeném utkání s Vlašimí budou mít fotbalisté Karviné reparát před vlastním publikem. Výhrou se chtějí fanouškům MFK OKD omluvit za sobotní výpadek. „Jsme si vědomi, že se nám minulý zápas nepovedl. Vše jsme si v kabině vyříkali a udělali za tímto propadákem tlustou čáru. Nyní se již soustředíme na nedělní duel s Kladnem, které chceme porazit. Výhra bude nejlepší omluvou pro naše skvělé fanoušky,“ říká útočník Karviné Vladimír Mišinský.

Vysoká prohra zacloumá každým mužstvem. Neovlivní čtyřgólová nadílka výkon našeho týmu? „Samozřejmě, že s psychikou hráčů to určitě zamává. Ale jsme profesionálové, tak bychom to měli zvládnout. Připravujeme se poctivě na další zápas a kohokoliv pošle trenér na hřiště, ten odvede stoprocentní výkon,“ slibuje Vladimír Mišinský.

Dosavadní nejlepší střelec Karviné si je vědom síly exligového Kladna: „V kádru mají plno zkušených borců, kteří hráli první ligu. Navíc doplnili tým mladíky, kteří se budou chtít ukázat v dobrém světle. Neočekávám tedy snadný zápas. Ale povinnost velí vyhrát.“

V minulém ročníku se náš střelec trápil, letos mu to však padá do brány. Je to změnou herního stylu? „Mně je úplně jedno, jakým herním stylem se prezentujeme. Já to neřeším. Trenér ví, jaké rozestavení je pro nás dobré, a my plníme jeho pokyny. Máme odehrány čtyři zápasy, z nichž dva nám vyšli skvěle. Myslím si, že jsme měli na to, abychom porazili i Duklu Praha. Jen v jediném utkání jsme vybouchli,“ hodnotí dosavadní zápasy Vladimír Mišinský.

O tom jaký recept by měl na soupeře platit, či čeho bychom se měli vyvarovat, o tom má náš kanonýr jasno: „V prvé řadě se musíme vyvarovat chyb. Musíme se snažit hrát na nulu, a my vepředu určitě nějaký gól vstřelíme. Také si v zápase musíme pomáhat. Jen tak budeme úspěšní.“

Před hráči je perných šest dnů. Nejprve se v neděli představí na vlastním hřišti v duelu s Kladnem, ve středu odcestují do Uničova k pohárovému utkání, a náročný týden završí zápasem v Sezimově Ústí. „Věřím, že vítězství nad Kladnem nás nakopne k dobrým výsledkům. Já osobně jsem raději, že se hraje i ve středu. Zápas je lepší než trénink. Když nám vyjdou tyto utkání, tak se dostaneme do psychické pohody,“ uzavírá Vladimír Mišinský.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii