29. srpen 2010

Kladno dávalo góly, Karviná ne

Druholigoví fotbalisté Karviné prohráli na vlastním hřišti s exligovým Kladnem, když na rozdíl od soupeře nedokázali proměnit své šance.

MFK OKD Karviná - SK Kladno 0:2 (0:2)

Hned ve 2. minutě vyslal Mišinský krásně „z první" do čisté šance Milosavljeva, který ale tutovku zahodil a Kladno téměř okamžitě trestalo. Nedůraz ve vlastní šestnáctce stál domácí první branku, jejímž autorem byl Zachariáš.

V 17. minutě zahodili Karvinští nadějný brejk a okamžitě z protiútoku inkasovali znovu. Prostor k zakončení opět ocenil skórující Zachariáš - 0:2. Kladno prokazovalo v ofenzivě vysokou kvalitu, skvěle zvládnuté brejky i přečíslení pokaždé zaváněly gólem.

„Abych řekl pravdu, mile mě překvapilo, jak se hráči k zápasu postavili. Po svém příchodu na lavičku Kladna jsem jich dost neznal a tento těžký zápas byl pro test jednotlivých hráčů ideální možností. Zápas rozhodly naše dva góly na začátku střetnutí, domácí si ve druhé části vytvořili tlak, ale neproměnili šance a proto jsme vyhráli my a ne oni," shrnul výstižně dramatické utkání Miroslav Beránek, novopečený kouč Kladna.

Po změně stran se hrálo převážně na straně Kladna. Dvě výtečné gólové situace zahodil Gonda a po utkání si je vyčítal. „Nejsem spokojen. Z takových šancí, které jsem měl, musím dát aspoň jeden gól. Je pravda, že proměňování nám v posledních třech zápasech nějak vázne," připustil.

Gottwald pak otřásl břevnem a ani další akce Karviné ke gólu nevedly. Na druhé straně vytvořilo Kladno v karvinské šestnáctce velký závar, při němž se brankář Kafka a jeho obránci pořádně zapotili, gól Holuba ale neplatil pro ofsajd.

„Slabá produktivita je karvinskou bolestí už delší dobu. Pozoroval jsem ji ještě v době, kdy zde trénoval Leoš Kalvoda. Už je to asi psychického rázu, ale dostali jsme se do téhle šlamastyky sami a sami z ní také musíme ven," poznamenal Jiří Balcárek, kouč MFK OKD.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.