Generální partner
Světlý režim
4. květen 2009

Devatenáctka zvítězila ve Vyškově a poskočila na 14. místo

Víkendové zápasy dorostu a mládeže dopadly celkem přijatelně pro náš klub. Nejvíce potěšující je výhra zachraňující se U19 na půdě posledního Vyškova. Také U18 dokázala zvítězit (tentokráte v Bruntále) a stále drží první postupovou příčku. Naopak propadla U17 i U12, které prohráli shodně 4:1.

Rostex Vyškov - MFK OKD Karviná U19 0:2 (0:1)

Branky MFK OKD Karviná: 17. Koutný, 57. Baláž

Sestava MFK OKD Karviná: Stach - Káňa (80. Graňák), Němec, Michalík, Žebrok - Koutný (86. Puškáč), Škuta, Sznapka, Janík (55. Holub) - Mozol, Baláž (75. Kratka)

Utkání se hrálo na velmi špatném terénu. V úvodu zápasu jsme si vytvořili převahu, tři gólové šance, které jsme neproměnili (Baláž 2x, Koutný 1x). Vedoucí branku jsme dali v 17. minutě po rohu Škuty, kdy hlavičkoval Michalík a vyražený balón gólmanem dorazil Koutný. Domácí se osmělili ke konci poločasu, kdy nastřelili břevno a dorážku chytil na čáře Stach. V závěru poločasu chytil Stach velmi dobře kopnutý přímý kop. Ve druhém poločase jsme zvýšlili v 57. minutě na 0:2, kdy Koutný po přihrávce Mozola vlezl do šestnáctky a vystřelil. Vyražený balón dorazil do branky Baláž. Domácí se snažili o zvrat utkání, ale náš výborně chytající Stach to soupeři nedovolil a utkání jsme dovedli k vítěznému konci.

Slavoj Bruntál - MFK OKD Karviná U18 2:4 (1:2)

Branky MFK OKD Karviná: 47. a 50. Koutný, 31. Mozol, 37. Michalík

Sestava MFK OKD Karviná: Kotrla - Zielonka (55. Nowinski), Němec, Michalík, Holub (80. Gorniok) - Koutný, Puškáč, Sznapka, Graňák - Mozol, Beránek (72. Beilner)

Od začátku utkání jsme byli aktivnějším týmem. Vytvářeli jsme si gólové šance, které jsme neproměňovali. Gól na 1:0 jsme vstřelili ve 31. minutě, kdy Graňák zatáhl míč do šestnáctky, kde nahrál pod sebe Mozolovi a ten skóroval. Druhý gól ve 37. minutě po rohu Mozola dal hlavou Michalík. Domácí snížili po rohu ve 40. minutě na 1:2. Ve druhém poločase jsme začali náporem, který jsme korunovali ve 47. a 50. minutě góly Koutného. Domácí ještě stihli snížit z přímého kopu na 2:4, ale to bylo z jejich strany vše. Utkání jsme dohráli s přehledem a vítězství 2:4 bylo zcela zasloužené.

Rostex Vyškov - MFK OKD Karviná U17 4:1 (1:1)

Branka MFK OKD Karviná: 35. Marek

Sestava MFK OKD Karviná: Stareček - Stanowski, Štrba, Sznapka, Žídek (57. Graňák) - Ochodek (29. Stračánek), Mleziva, Lukosz, Seget - Kaša (61. Skoč), Marek (62. Jurygáček)

V prvním poločase jsme hráli vyrovnaný zápas se spoustou nepřesností. Na první gól soupeře jsme dokázali 5 minut před pauzou odpovědět. Ve druhé půli jsme totálně propadli v obranné fázi, soupeř měl rychlý přechod do protiútoků, po kterých nás trestal. V utkání vázla komunikace a chyběl pohyb a více nasazení.

Slavoj Bruntál - MFK OKD Karviná U16 1:1 (0:1)

Branka MFK OKD Karviná: 25. Seget

Sestava MFK OKD Karviná: Nikeil - Maryniok, Šiška, Stanowski, Galocz - Třaskalík, Gorniok (65. Graňák), Maljar, Seget - Skoč, Doležal (75. Puškáč)

Utkání které mělo nasazení, náboj i spoustu pohledných akcí. Soupeře jsme v prvním poločase přehrávali aktivní hrou dopředu, ze které jsme ve 25 minutě vstřelili gól a další tři šance neproměnili. Ve druhém poločase jsme se snažili hrát více ze zajištěné obrany s rychlým přechodem do útoku, z čehož jsme vyprodukovali po výborné individuální akci Daniela Skoče penaltu. Pokutový kop jsme neproměnili a vzápěti jsme se dostali pod tlak několika za sebou jdoucími rohovými kopy, které jsme ustáli. V 64 minutě jsme po chybě obrany dostali vyrovnávací gól. Poté jsme si ještě vytvořili několik slibných příležitostí, především ze střední vzdálenosti, ale dát vítěznou branku se již nepodařilo.

MFK OKD Karviná U14 – ŠSK Bílovec 1:0 (0:0)

Branka MFK OKD Karviná: 69. Gizara

Sestava MFK OKD Karviná: Pecha – Káňa, Dančík Pavel, Cienciala, Kloda – Sivák (50. Siekiera), Wenglorz (65. Uher), Gizara, Ryšavý – Kurušta, Onderka (36. Orlický)

Průběh zápasu nebyl jednoduchý. Soupeř nás nepouštěl do vyložených šancí, ale nakonec rozhodla standardní situace v poslední minutě.

MFK OKD Karviná U12 – ŠSK Bílovec 1:4 (0:2)

Branka MFK OKD Karviná: Řapek

Sestava MFK OKD Karviná: Andrle - Szelong, Čermák., Lichtblau, Šiška - Klimša, Kolek, Lingr, Putyera - Řapek, Szkutek

Střídající hráči: Kielkowski, Michalička, Molnári V., Gasior

Kluci nedokázali zopakovat výkon z Třince a umožnili soupeři svými nepřesnostmi a pasivitou, aby si odvezl všechny body…

MFK Havířov – MFK OKD Karviná C mladší 2:3 (1:1)

Branky MFK OKD Karviná: Kurz 2 , Leibl

Sestava MFK OKD Karviná: Miarka - Zeisberger, Kyjonka, Leibl, Chmelař - Kendzior, Bouřa, Iliadis, Dičík - Gašo, Kurz

Střídající hráči: Kubačák, Ščuka, Petyniak, Hanák

Zápas plný zvratů s mnoha šancemi na obou stranách.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii