Generální partner
Světlý režim
7. květen 2009

Trenér U17 Dohnal: Stareček se může dostat hodně vysoko

Po nevydařeném utkání s Rostexem Vyškov jsme vyzpovídali trenéra U17 Dohnala. Jak hodnotí novou posilu z Baníku Ostrava? Proč se výsledkově nedaří naší U17? I na tyto otázky naleznete odpověď.

V posledním kole jste prohráli s Vyškovem 4:1, kde vám ve druhém poločase zcela selhala obrana. Navíc jsme na třetím místě v počtu inkasovaných gólů. Co je potřeba zlepšit, aby se takové výpadky jako ve Vyškově neopakovaly?
Musíme se snažit udržet koncentraci po celých 80 min. a naučené taktické věci plnit na 100%. Zdůrazňujeme hráčům, že po jakémkoliv menším podcenění můžeme dostat branku, ale ne vždy si naše slova berou k srdci. Chybí také častější komunikace. Nemáme hráče, kteří by slovně organizovali hru a v obranné fázi je to nutné.

Naše U17 střídá dobré výkony s horšími. Čím to je?
Pokud se podíváme na výsledky, tak máte pravdu, ale z odehraných sedmi jarních kol jsme podle mého názoru herně propadli jen 2x. A to v Olomouci a ve Vyškově. To je proti podzimní části, kdy se výkony střídali opravdu jako počasí, zatím pozitivní. Stále nejsme spokojeni s přístupem některých hráčů a neustále řešíme nějaké prohřešky. To se pak samozřejmě projeví na výkonech celého mužstva. Po podzimu jsme doplnili kádr, abychom zvýšili konkurenci a situace se mírně zlepšila. Uvidíme, co ukáže zbytek sezóny.

S jakým umístěním byste byl spokojen na konci sezóny?
Naším cílem bylo umístění v horní polovině tabulky. Abychom to splnili, budeme muset v závěru pořádně zabrat.

V průběhu jarní sezóny váš tým posílil brankář Stareček z Baníku Ostrava. Jak jste spokojený s jeho výkony?
Jeho příchod jsme všichni uvítali, protože brankářů máme málo. Až na poslední utkání ve Vyškově zatím podával vyrovnané výkony a mužstvo několikrát podržel. Pokud bude na sobě tvrdě pracovat, mohl by se dostat hodně vysoko.

Nyní hrajete utkání s třetí Kroměříží a po ní vás čekají střetnutí s družstvy pohybující se ve stejné části tabulky jako Karviná (Sparta Brno, Zlín B, Frýdek - Místek a Šardice). Očekáváte v těchto zápasech vítězství?
Pokud chceme dosáhnout našeho cíle, musíme v těchto zápasech vyhrát.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii