Generální partner
Světlý režim
6. únor 2011

Těsné vítězství juniorky

Až do 82. minuty vedla naše rezerva nad polskou Drogomyślí 4:0. Jenže potom přišlo uspokojení našeho týmu, a hosté snížili na konečných 4:3.

MFK OKD Karviná – Blyskawicza Drogomyśl 4:3 (1:0)

Branky MFK OKD Karviná: 17. Papcún, 58. Lipovský, 62. Koutný, 71. Janík

Sestava MFK OKD Karviná: Kotrla – Večeřa (40. Zahatlan), Blaha, Janík, Žebrok – Koutný, Wojaczek, Korč (45. Pavlík), Kubiena – Káňa (45. Zielonka), Papcún (45. Lipovský)

Po dvouměsíční zápasové abstinenci nastoupili naši hráči proti polské Drogomyśli. A na rozehrání to byl soupeř přímo ideální.

Na první gól si hrstka diváků musela počkat do 17. minuty. Papcún z pravé strany zacentroval do vápna, Káňa byl u míče rychleji než vybíhající gólman a poté již nebyl problém zasunout balón do opuštěné brány – 1:0. Tímto výsledkem skončil i první poločas.

Po změně stran se spustil hotový brankostroj. V 58. minutě vysunul Kubiena Lipovského, který zakončil svůj brejk přesným lobem – 2:0.

Podobné zakončení a rovněž úspěšné použil o čtyři minuty později Koutný a karvinští již vedli o tři branky – 3:0.

Dvacet minut před koncem se tým MFK OKD dostal do dalšího přečíslení a Martin Janík přidal další gól – 4:0.

Toto výrazné vedení trvalo až do 82. minuty. V pokutovém území fauloval Blaha hostujícího útočníka a kopal se pokutový kop. Penaltu Kotrla zlikvidoval, ale vyražený míč se opět odrazil na kopačky hráče Drogomyśle a ten se napodruhé nemýlil – 4:1.

Dvě minuty před koncem vyprodukovala naše obrana hrubou chybu, kterou Poláci dokonale potrestali – 4:2.

Neuběhlo ani šedesát sekund a naše defenzíva opět zazmatkovala. I tato hrubice nás stála gól v naší síti – 4:3.

„Byl jsem zvědavý, jak na tom mužstvo je. Do 80. minuty jsem byl s výkonem svých svěřenců spokojený. Jenže v poslední desetiminutovce přišlo uspokojení, což se tomuto družstvu stávalo i v mistrácích. Hráči by si měli uvědomit, že se má hrát naplno do posledního hvizdu rozhodčího. Takže stále máme na čem pracovat. V tréninku se zaměříme na rychlejší práci s míčem a hře na méně dotyků,“ vyjádřil se po zápase trenér juniorky Tomáš Bernady.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii