Generální partner
Světlý režim
10. únor 2011

Milenko Škorič: Do Karviné jsem se dostal náhodou

Každý týden vám představujeme talentované hráče mládeže. Po Eriku Taliánovi a Lukáši Kuruštovi přichází na řadu Milenko Škorič.

Novou posilou naší devatenáctky se stal osmnáctiletý srbský obránce Milenko Škorič. V Karviné se však ocitl víceméně náhodou. „Na jednom zápase jsem se potkal s Vladem Milosavljevem. Tomu se líbil můj výkon a kontaktoval sportovního managera MFK OKD Petra Mašleje, který mě sem pozval na zkoušku,“ líčí příchod do našeho klubu Milenko Škorič.

Ve své fotbalové kariéře prošel dvěma kluby. První fotbalové krůčky dělal tento sympatický mladík v bělehradském OFK, a zde vydržel až do minulého roku. Dalším jeho působištěm se stal FK Sindjelić hrající třetí srbskou ligu. Po půl roce účinkování v tomto družstvu zamířil do Karviné. Zde by měl posílit devatenáctku, a v případě potřeby i druholigové mužstvo.

„Moc se mi tady líbí. Nic mi nechybí a jsem tu spokojený. Věřím, že se postupem času probojuji do širšího kádru A – mužstva. Ale vím, že aby se mi toto přání splnilo, musím na sobě pořádně pracovat,“ říká Milenko Škorič.

S vrozenou skromností dodává: „Někdo by si rád zahrál Bundesligu, Premier League, či Primera division. Já si takové cíle vůbec nekladu. Pro mě jsou důležité postupné krůčky a sám jsem zvědavý, kam mě zanesou.“

V adaptaci v cizí zemi mu pomáhá jeho krajan Vladan Milosavljev. „Jsem rád, že se mi snaží pomoci. Hodně mi ulehčuje moji nesnadnou pozici, jelikož nerozumím češtině,“ děkuje svému kolegovi Milenko Škorič.

Jak se vede nové posile, se můžete přesvědčit na vlastní oči již tuto sobotu. Od 9:30 hodin se MFK OKD Karviná U19 utká na umělé trávě Městského stadionu v Karviné – Ráji se Stonavou.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii