Mlade talenty

Milenko Škorič: Do Karviné jsem se dostal náhodou

10.02.2011 | Redakce
 

Milenko Škorič: Do Karviné jsem se dostal náhodou Každý týden vám představujeme talentované hráče mládeže. Po Eriku Taliánovi a Lukáši Kuruštovi přichází na řadu Milenko Škorič.

 

Novou posilou naší devatenáctky se stal osmnáctiletý srbský obránce Milenko Škorič. V Karviné se však ocitl víceméně náhodou. „Na jednom zápase jsem se potkal s Vladem Milosavljevem. Tomu se líbil můj výkon a kontaktoval sportovního managera MFK OKD Petra Mašleje, který mě sem pozval na zkoušku,“ líčí příchod do našeho klubu Milenko Škorič.

Ve své fotbalové kariéře prošel dvěma kluby. První fotbalové krůčky dělal tento sympatický mladík v bělehradském OFK, a zde vydržel až do minulého roku. Dalším jeho působištěm se stal FK Sindjelić hrající třetí srbskou ligu. Po půl roce účinkování v tomto družstvu zamířil do Karviné. Zde by měl posílit devatenáctku, a v případě potřeby i druholigové mužstvo.

„Moc se mi tady líbí. Nic mi nechybí a jsem tu spokojený. Věřím, že se postupem času probojuji do širšího kádru A – mužstva. Ale vím, že aby se mi toto přání splnilo, musím na sobě pořádně pracovat,“ říká Milenko Škorič.

S vrozenou skromností dodává: „Někdo by si rád zahrál Bundesligu, Premier League, či Primera division. Já si takové cíle vůbec nekladu. Pro mě jsou důležité postupné krůčky a sám jsem zvědavý, kam mě zanesou.“

V adaptaci v cizí zemi mu pomáhá jeho krajan Vladan Milosavljev. „Jsem rád, že se mi snaží pomoci. Hodně mi ulehčuje moji nesnadnou pozici, jelikož nerozumím češtině,“ děkuje svému kolegovi Milenko Škorič.

Jak se vede nové posile, se můžete přesvědčit na vlastní oči již tuto sobotu. Od 9:30 hodin se MFK OKD Karviná U19 utká na umělé trávě Městského stadionu v Karviné – Ráji se Stonavou.

• U10 čeká ve středu kvalifikace
včera - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10! Ve středu se na Kovoně představí osmička týmů od 10 hodin!

• STOPka pro Petráně
před 2 dny - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 3 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem