Generální partner
Světlý režim
4. březen 2011

Podaří se prolomit prokletí?

Navázat na úspěšnou přípravu a zároveň zlomit mostecké prokletí. S takovým cílem odcestovali karvinští fotbalisté k prvnímu jarnímu utkání na sever Čech.

"Nechceme nic podcenit, proto jsme se rozhodli, že do Mostu odcestujeme už ve čtvrtek. Navíc si tam můžeme zatrénovat na kvalitní trávě. I tento důvod hrál svoji roli, proč přijíždíme na sever Čech o den dříve, než bývá zvykem,“ objasňuje dřívější odjezd trenér MFK OKD Karel Kula.

A co si náš kouč myslí o kvalitách našeho sobotního soupeře. „Most má sehrané mužstvo a jeho kádr tvoří zkušení fotbalisté. Již přípravné zápasy Baníku ukázaly, že nás nečeká snadná práce. Za vše hovoří poslední výhra nad Sokolovem v poměru 4:2. Také budou bezesporu dobře připraveni. Naší výhodou by mohla být větší kvalita vepředu oproti podzimní části,“ myslí si Karel Kula.

Přestože bilance vstřelených gólů hovoří jasně v náš prospěch (10:1), stále nás straší prokletí mosteckého stadionu. V novodobé historii se nám ještě nepodařilo na hřišti Baníku vstřelit branku.

Jaká sestava by měla vyběhnout na trávník? „Vše se bude odvíjet od zdravotního stavu hráčů. Trénují i Látal s Motyčkou, kteří měli v poslední době drobné zdravotní problémy. Uvidíme, jak se budou jevit v tréninku. Podle toho určím sestavu na sobotní zápas,“ prozradil trenér Karviné Karel Kula.

A jak vidí zápas náš protivník? "Mužstvo je dobře připravené. Příprava se nám povedla. Když na hřišti odvedeme maximum, věřím, že body proti Karviné zůstanou doma," říká na Mosteckém webu asistent trenéra Stanislav Hofmann. A dodává: „Důležitý je každý zápas, ale ten první po zimní přestávce přece jen bývá specifický. Čeká nás ambiciózní tým, který chce stavět nový stadion a útočit na postup do ligy. Nám ale na domácí půdě nezbývá nic jiného, než vyhrát. Celý mančaft musí odvést na place maximum.“

Stejného mínění je i mostecký hráč Martin Bednář: "Čeká nás nepříjemný soupeř, který přes zimu ještě posílil. Ale my chceme vyhrát. Máme dobrý tým a uděláme maximum, aby to vyšlo. Nic jiného než tři body v prvním jarním zápase nemůžeme brát."

Zápas s Baníkem Most se odehraje tuto sobotu 5. března od 14:30 hodin. Vy ho můžete sledovat prostřednictvím komentovaného on – line přenosu na sportovním serveru www.onlajny.cz

Dosavadní bilance MFK OKD Karviná – FK Baník Most ve druhé lize: 3 – 1 – 1. 10:1

.

Nejlepší střelci:

Karviná: 4 – Opic, Milosavljev, 3 – Mišinský, Ficek, 2 – Ciku, Knötig, 1 – Slončík, Motyčka, Gottwald

Most: 3 – Danoski, 2 – Hofmann, Jedinák, Knakal, Rosendo, 1 – Franěk, Jendruščák, Lafrance, Oboya, Schut

.

Průměrná návštěva domácích zápasů:

Karviná: 1 894 diváků

Most: 547 diváků

.

Střetnutí z podzimní části sezóny:

MFK OKD Karviná – FK Baník Most 4:0 (1:0)

Branky: 57. a 80. Mišinský, 11. Slončík, 52. Milosavljev. ŽK: Motyčka – Rosendo. ČK: Da Silva (Most). Rozhodčí: Býma – Pelikán, Kocián. Počet diváků: 1725

MFK OKD Karviná: Kafka – Hoffmann, Mihalík, Štajer (64. Ficek), Tchuř – Pavlík – Jursa, Slončík, Milosavljev (73. Ciku) – Motyčka, Gottwald (46. Mišinský)

FK Baník Most: Paleček - Lafrance, Bednář, Bohata - Rosendo (60. Knakal), S. Hofmann, Da Silva, Jedinák, Jendruščák - Danovski (72. Schut), Rusetski

Kurzy na zápas
Sázkovka 1 0 2
Bet-at-home 2.40 2.95 2.75
10Bet 2.45 2.94 2.74
Sports.com 2.45 2.95 2.75
Maxitip 2.55 2.90 2.67
Sazka Tip 2.50 2.90 2.65
Bwin 2.45 2.95 2.75
Chance 2.50 2.90 2.73
Fortuna 2.60 2.90 2.62
Synot Tip 2.55 2.90 2.65
Tipsport 2.45 3.00 2.70

Údaje k pátku 15:00.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii