Generální partner
Světlý režim
9. březen 2011

Marek Poštulka: Hlučín musíme stůj co stůj porazit

Bývalý hráč Baníku Ostrava a české reprezentace Marek Poštulka působí v našem klubu jako kondiční trenér. Co je jeho náplní práce, a co říká o nedělním střetnutí s Hlučínem, se dočtete v následujícím článku.

Odchovanec Bohumínské kopané spojil svou kariéru s Baníkem Ostrava, v němž strávil převážnou část fotbalového života. „Byl jsem pouze jeden rok ve Viktorce Žižkov. Stejnou dobu jsem působil v Karviné, kde jsme s FC – éčkem hráli první ligu. Na nějaký čas jsem si odskočil do nižší regionální soutěže v Rakousku. Těsně před koncem kariéry jsem zakotvil ve Vítkovicích. vzpomíná Marek Poštulka.

V letech 1993 – 1996 si dokonce zahrál za národní mužstvo. „Na svém kontě mám čtyři zápasy, v nichž jsem vstřelil tři góly. Ale počítají se pouze oficiální utkání, jinak by těch startů a branek bylo více,“ objasňuje Poštulka.

Na jeho střelecké umění vzpomínají i fanoušci Karviné. Ale ani jeho trefy do sítě soupeřů nakonec nepomohly tehdejšímu FC k záchraně v první lize. „Doslova jsem si to tady protrpěl. Kvůli zdravotnímu stavu jsem vždy nastoupil na dvacet minut, vstřelil gól, a šel střídat,“ usmívá se Marek Poštulka.

Po skončení kariéry pomáhal nějaký čas Bohumínu. Poté se opětovně upsal karvinskému klubu. „Tehdy hrálo MFK ještě Moravskoslezskou fotbalovou ligu. Působil jsem pod Pavlem Hajným jako asistent trenéra. No a v současnosti pracuji jako kondiční trenér,“ říká Marek Poštulka a pokračuje: „Věnuji se především zraněným hráčům, aby se dostali do pohody a mohli se co nejrychleji zapojit do přípravy s mužstvem. Navíc pomáhám Karlovi Kulovi se vším, co potřebuje.“

Po zápase v Mostě přibyla našemu kondičnímu trenérovi další starost. „Po tomto utkání na tom nebylo mužstvo po psychické stránce vůbec dobře. Ani se není čemu divit. Děláme teď vše pro to, aby se kluci co nejrychleji otřepali. Je před námi střetnutí s Hlučínem, který musíme stůj co stůj porazit. Ale já věřím, že to zvládneme, a tři body zůstanou doma. Přestože je náš nedělní soupeř beznadějně poslední, nebude to pro nás procházka růžovou zahradou. V posledním zápase Hlučínští pořádně proháněli Třinec, a vytvořili si pět stoprocentních šancí. Jenže selhali v koncovce a hosté je za to potrestali,“ dodává Marek Poštulka.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii