Mlade talenty

Marek Poštulka: Hlučín musíme stůj co stůj porazit

09.03.2011 | Redakce
 

Marek Poštulka: Hlučín musíme stůj co stůj porazit Bývalý hráč Baníku Ostrava a české reprezentace Marek Poštulka působí v našem klubu jako kondiční trenér. Co je jeho náplní práce, a co říká o nedělním střetnutí s Hlučínem, se dočtete v následujícím článku.

 

Odchovanec Bohumínské kopané spojil svou kariéru s Baníkem Ostrava, v němž strávil převážnou část fotbalového života. „Byl jsem pouze jeden rok ve Viktorce Žižkov. Stejnou dobu jsem působil v Karviné, kde jsme s FC – éčkem hráli první ligu. Na nějaký čas jsem si odskočil do nižší regionální soutěže v Rakousku. Těsně před koncem kariéry jsem zakotvil ve Vítkovicích. vzpomíná Marek Poštulka.

V letech 1993 – 1996 si dokonce zahrál za národní mužstvo. „Na svém kontě mám čtyři zápasy, v nichž jsem vstřelil tři góly. Ale počítají se pouze oficiální utkání, jinak by těch startů a branek bylo více,“ objasňuje Poštulka.

Na jeho střelecké umění vzpomínají i fanoušci Karviné. Ale ani jeho trefy do sítě soupeřů nakonec nepomohly tehdejšímu FC k záchraně v první lize. „Doslova jsem si to tady protrpěl. Kvůli zdravotnímu stavu jsem vždy nastoupil na dvacet minut, vstřelil gól, a šel střídat,“ usmívá se Marek Poštulka.

Po skončení kariéry pomáhal nějaký čas Bohumínu. Poté se opětovně upsal karvinskému klubu. „Tehdy hrálo MFK ještě Moravskoslezskou fotbalovou ligu. Působil jsem pod Pavlem Hajným jako asistent trenéra. No a v současnosti pracuji jako kondiční trenér,“ říká Marek Poštulka a pokračuje: „Věnuji se především zraněným hráčům, aby se dostali do pohody a mohli se co nejrychleji zapojit do přípravy s mužstvem. Navíc pomáhám Karlovi Kulovi se vším, co potřebuje.“

Po zápase v Mostě přibyla našemu kondičnímu trenérovi další starost. „Po tomto utkání na tom nebylo mužstvo po psychické stránce vůbec dobře. Ani se není čemu divit. Děláme teď vše pro to, aby se kluci co nejrychleji otřepali. Je před námi střetnutí s Hlučínem, který musíme stůj co stůj porazit. Ale já věřím, že to zvládneme, a tři body zůstanou doma. Přestože je náš nedělní soupeř beznadějně poslední, nebude to pro nás procházka růžovou zahradou. V posledním zápase Hlučínští pořádně proháněli Třinec, a vytvořili si pět stoprocentních šancí. Jenže selhali v koncovce a hosté je za to potrestali,“ dodává Marek Poštulka.

• Sestřih porážky v Liberci
dnes - Karvinští zakončili podzim prohrou 0:3 v Liberci. Na sestřih zajímavých okamžiků na stadionu U Nisy se podívejte ZDE.

• U9 a U11 v sobotu na Kovoně
před 2 dny - Na Kovoně v sobotu pokračuje série Karvinských turnajů. Od 8 hodin se v kategorii U11 představí družstva Karviné, Vítkovic, Odry Petřkovice, Brušperku, Baníku Albrechtice a Frýdku-Místku. Od 13 hodin pak bude v kategorii U9 hrát Karviná, Hlučín, FOMAT Martin, Bohumín, Frýdek-Místek a Třinec.

• Smrž v Liberci hrát nebude
před 3 dny - Kvůli čtyřem žlutým kartám skončila pro Vojtěcha Smrže podzimní část FORTUNA:LIGY - do posledního utkání v sobotu na půdě Liberce nemůže nastoupit.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
9.12. - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem