Generální partner
Světlý režim
11. březen 2011

Hlučín je nebezpečný, říká Lukáš Horváth

Regionální derby pomalu klepe na dveře. V dnešním rozhovoru s novou posilou MFK OKD Lukášem Horváthem se dozvíte, jak se naše mužstvo na tento duel připravuje.

První zápas dopadl tak, jak dopadl. Co bylo hlavní příčinou porážky?

Nehráli jsme zase tak špatně, abychom měli prohrát. Začátek utkání jsme sice trochu prospali, ale poté se hra srovnala. Určitě bychom si zasloužili za předvedený výkon remízu. Jenže velkou roli zde sehrál rozhodčí, který nás poškodil. Ale jen na sudího se nemůžeme vymlouvat. Chybělo nám kousek štěstí, abychom si z Mostu nějaký ten bodík přivezli. Stačilo, abychom proměnili nějakou šanci.

Teď je před námi duel s Hlučínem. A favorit je předem daný, souhlasíte?

Samozřejmě, že je favorit utkání jasný. Nic jiného než výhru nebereme. Věřím, že se na nás přijde podívat hodně fanoušků a doženou nás svými hlasivkami ke třem bodům. Cíl je pro tento zápas jednoznačně daný: vítězství!!!

Co víte o Hlučínu?

Proti Hlučínu jsem si zahrál přípravák. Takže o nich vím, že mají mladé a šikovné mužstvo. Budeme si na ně muset dát pozor. Přestože jsou na posledním místě, jejich hra je velmi nebezpečná.

Jak probíhala příprava na tento důležitý duel?

Na nedělní střetnutí jsme se poctivě připravovali celý týden. Hlavně jsme museli ze sebe setřást nešťastnou porážku z Mostu. Prohru jsme již hodili za hlavu a nyní jsme připraveni udělat maximum pro zisk tří bodů.

Během jednoho týdne se střetnete s mužstvy z obou pólů tabulek. V neděli s posledním Hlučínem, a o týden později s Duklou Praha. Který zápas bude z vašeho hlediska těžší? Duel s Hlučínem, který musíme vyhrát, nebo střetnutí na Julisce, kde se od vás tři body nečekají?

Myslím si, že domácí zápas bude mnohem těžší než na Dukle. Hlučín bude ze zabezpečené obrany vyrážet k rychlým brejkům. Kdežto my budeme jejich obranný val dobývat. Naopak do Prahy pojedeme uvolněnější. Dukla bude chtít tvořit hru, a nezabetonuje to jako Hlučín. My se ale neohlížíme na soupeře. Je nám jedno, proti jakému protivníkovi nastoupíme. V této soutěži se dá porazit kdokoliv, ať již je na prvním místě, nebo mu patří poslední příčka.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii