Generální partner
Světlý režim
14. březen 2011

Karviná si poradila s posledním Hlučínem

Před zápasem s Hlučínem měli fotbalisté MFK OKD předem vytčený cíl: vítězství. Jakýkoliv jiný výsledek by považovali za ztrátu.

Když se v sedmé minutě po krásné kombinaci trefil Zdeněk Látal, vše nasvědčovalo tomu, že všechno půjde jako po másle. Jenže hosté se z inkasované branky brzo oklepali a začali karvinským nepříjemně zatápět. První dvě šance ještě gólem neskončili, zato ta třetí ano. Hlučínský záložník Bogdáň si počkal na zadní tyči, až k němu doputuje míč, a posléze nekompromisně zavěsil.

Před hráči Karviné stál tedy jasný úkol: během zbývající doby vstřelit soupeři vítěznou branku. Hodně blízko k ní měl v 53. minutě Radzinevičius, kterému se nabídla příležitost zahrávat pokutový kop. Jenže Václavíka nepřechytračil a hlučínský gólman byl v té chvíli hrdinou. Ne ovšem na dlouho. Po dalších pěti minutách hry udělal hostující brankář školáckou chybu, kdy neudržel lehkou střelu Cikua, a „Radziho odveta“ byla úspěšná – 2:1. A když Vladan Milosavljev zvýšil na 3:1, bylo všem jasné, že body zůstanou v Karviné.

„Splnili jsme roli favorita. Nepřipouštěli jsme si nic jiného než výhru. I remíza by byla pro nás prohrou. Tento fakt jakoby našim hráčům svazoval nohy. K oživení naší hry přispěla paradoxně neproměněná penalta. S přibývajícím časem jsme si vypracovali i brejkové situace, z nichž jedna skončila gólem. Bylo to v době, kdy se Hlučín sympaticky pokoušel o vyrovnání a musel otevřít obranu,“ okomentoval průběh zápasu trenér MFK OKD Karel Kula.

.

Rekapitulace 17. kola:

FC Vysočina Jihlava – FK Dukla Praha 0:0

FK Fotbal Třinec – SK Slovan Varnsdorf 2:1 (0:1)

AC Sparta Praha B – Spartak MAS Sezimovo Ústí 1:1 (1:0)

FK Baník Most – FC Graffin Vlašim 2:3 (1:2)

FC Tescoma Zlín – FK Baník Sokolov 4:0 (3:0)

FK Viktoria Žižkov – 1. SC Znojmo 2:1 (1:0)

MFK OKD Karviná – FC Hlučín 3:1 (1:1)

FC Zenit Čáslav – SK Kladno 3:1 (1:1)

.

Přinášíme Vám obsáhlou fotoreportáž z domácího utkání s Hlučínem.Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii