Generální partner
Světlý režim
14. březen 2011

Úspěšný návrat Zdeňka Látala

Jen 38 minut pobyl na hřišti záložník MFK OKD Karviná Zdeněk Látal. Za tu dobu stačil nejen pořádně provětrat obranu Hlučína, ale i vstřelit úvodní gól zápasu.

Po návratu ze Znojma jste se poprvé střelecky prosadil. Jak byste svoji trefu popsal?

Mému gólu předcházela pohledná akce z pravé strany, odkud Tonda Presl zacentroval do šestnáctky. Marcel Pavlík mi chytře přenechal míč, což se ukázalo jako geniální tah. Vystřelil jsem do protipohybu gólmana a v tu chvíli jsem věděl, že nemá šanci dosáhnout na balón.

V zápase jste byl na levé straně hodně vidět. Takže jste spokojený se svým výkonem?

Hodně mi pomohl vstřelený gól. Na hřišti jsem se cítil skvěle. Jenom mě mrzí, že jsem musel střídat kvůli zranění.

Co se v ten osudný okamžik stalo? Jak to s vámi vypadá po zdravotní stránce teď?

Po rohovém kopu se ke mně odrazil míč a Tomáš Knötig se mi snažil odclonit bránícího hráče. Jenže ten ho postrčil a díky tomu jsme se srazili. Rozsekl jsem si obočí, takže jsem musel jít na šití. Naštěstí mi rána neotekla a cítím se v pohodě. Na Duklu budu stoprocentně připravený.

Po úvodní brance jste přestali hrát a Hlučín začal být velmi nebezpečný. Čím si to vysvětlujete?

Začala nám váznout kombinace a také tam bylo mnoho nepřesností. Navíc se Hlučín herně zvedl, protože neměl co ztratit. Přestože jsou poslední, mají velmi šikovné hráče.

V sobotu nás prověří lídr soutěže Dukla Praha. Pojedete po výhře nad Hlučínem do hlavního města mnohem uvolněněji?

Výhra nám hodně pomohla, i když byla povinná. V dalším zápase je favoritem Dukla, což by nám mohlo vyhovovat. My nemáme co ztratit. Čeká nás sice nejlepší tým druhé ligy, ale my tam rozhodně nejedeme prohrát. Určitě tam nějaké body uhrajeme.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.