Mlade talenty

Antonín Presl – z Plzně do Karviné

16.03.2011 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Antonín Presl – z Plzně do Karviné Z klubu, jehož A-tým válí v Gambrinus lize a většina nestranných fanoušků mu přeje titul rozhodně více než pražské Spartě, přišel teprve dvaadvacetiletý fotbalový útočník Antonín Presl do druholigové Karviné.

 

„Proč ta změna? V Plzni jsem hrával hlavně za béčko v ČFL a šance prosadit se do prvního mužstva nebyla moc valná. Kdo jen trochu sleduje plzeňský fotbal, tak ví, že trenér Vrba točí svých čtrnáct hráčů a má tedy ustálenou sestavu. Šance pro mladé tam teď momentálně není, když se bojuje o titul. Proto jsem zvolil Karvinou. Druhá liga má přeci jen daleko vyšší kvalitu než ta třetí. Je to pro mě výzva,“ vysvětluje mladý forvard ze západu Čech, proč se rozhodl zkusit štěstí na úplně opačném konci republiky.

V utkání s Hlučínem jste upoutal pozornost skvělým výkonem. Na dva góly jste nahrál, vybojoval penaltu...

„Řekl bych, že jsem si na kluky už docela zvykl. Na hřišti to začíná klapat. Dneska byl sice horší terén, ale věřím tomu, že postupně půjdeme nahoru. Kombinačně si vyhovíme. Jsou tady kvalitní fotbalisti a povedla se nám i příprava. Teď to jen prodat v mistrácích.“

Jak jste viděl derby s Hlučínem z pohledu celého mužstva?

„Myslím, že jsme začali víc než dobře. Dali jsme rychlý gól, ale ten nám paradoxně uškodil než pomohl. Přestali jsme hrát aktivně a naopak dostali zbytečný vyrovnávací gól. Po poločase jsme to už ubojovali.“

Nesrazila vás ani neproměněná penalta...

„Jo ta penalta... no stane se. Radzi (Tomas Radzinevičius – pozn. aut.) to v přípravě kopal trochu jinak (úsměv). Ale pak dal hned důležitý gól. Prokázal své kvality.“

Hlučín byl nepříjemným soupeřem. Rozhodně nevypadal jako outsider, který přijel odevzdat povinné body, souhlasíte?

„Určitě, myslím, že na jaře získá rozhodně víc bodů než na podzim. Odvedl u nás kvalitní výkon. V první půli nám dělal problémy jejich vysoký útočník (Mozol – pozn. aut.), k tomu jsme se obtížně prosazovali proti vysoké obraně. Nehráli jsme náš klasický kombinační fotbal.“

Navíc měli hosté nebezpečné standardky...

„To ano. Ačkoliv jsme se na ně připravovali celý týden, jediný gól jsme od nich dostali právě po standardní situaci. Naše hra se zlepšila až po přestávce. V šatně jsme si řekli, co chceme hrát a pak mohli přidat ještě další góly. Šancí bylo dost.“

Po vítězném utkání bývá v karvinské šatně rušno, protože mužstvo zpívá společně chorál, jemuž rozumí jen zasvěcení. Už jste do něj proniknul?

„Vůbec ne. Slova neumím a abych řekl pravdu, nerozuměl jsem ani jednomu (smích).“

Jak dlouho v Karviné zůstanete?

„Jsem tady na půlroční hostování, pak se vracím do Plzně.“

Po Hlučínu vás čeká tabulkový protipól z Dukly. Co vymyslíte na ni?

„To bude úplně něco jiného. Do Prahy pojedeme překvapit my. Ty role se teď obrátí. Budeme hrát nejspíš zezadu na brejky. Proti Hlučínu, který v posledních dvaceti minutách otevřel obranu, se nám docela dařily, takže by nám to mohlo jít i na Dukle.“

Budete zase v základu?

„Tak to nevím, bude záležet na trenérovi.“

Soudě podle dnešního výkonu byste tam patřil...

„Nepopírám, že jsem do Karviné přišel s cílem hrát ligu pravidelně, ale taky se může stát, že nastoupíme s jinou taktikou a třeba jen jedním útočníkem. Prvořadý je úspěch týmu.“

• Sestřih porážky v Liberci
dnes - Karvinští zakončili podzim prohrou 0:3 v Liberci. Na sestřih zajímavých okamžiků na stadionu U Nisy se podívejte ZDE.

• U9 a U11 v sobotu na Kovoně
před 2 dny - Na Kovoně v sobotu pokračuje série Karvinských turnajů. Od 8 hodin se v kategorii U11 představí družstva Karviné, Vítkovic, Odry Petřkovice, Brušperku, Baníku Albrechtice a Frýdku-Místku. Od 13 hodin pak bude v kategorii U9 hrát Karviná, Hlučín, FOMAT Martin, Bohumín, Frýdek-Místek a Třinec.

• Smrž v Liberci hrát nebude
před 3 dny - Kvůli čtyřem žlutým kartám skončila pro Vojtěcha Smrže podzimní část FORTUNA:LIGY - do posledního utkání v sobotu na půdě Liberce nemůže nastoupit.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
9.12. - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem