Generální partner
Světlý režim
17. březen 2011

Tomáš Kučera: Pořád sleduji výsledky Karviné

Novou posilou pražské Dukly se stal bývalý gólman MFK OKD Karviná Tomáš Kučera. Před sobotním zápasem FK Dukla Praha - MFK OKD Karviná jsme našeho bývalého brankáře vyzpovídali.

Dukla si v prvním jarním zápase poradila se Zenitem Čáslav, který porazila 5:0. A v minulém kole si přivezla cenný bod z horké jihlavské půdy. Bude tento úspěšný vstup do sezóny hrát svou roli i v zápase s Karvinou?

Poslední dva zápasy nám dodaly sebevědomí. Proto si na Karvinou věříme, a všechny body by měly zůstat na Julisce. V náš prospěch navíc hraje výhoda domácího prostředí.

Prozatím jste na jaře ani jednou neinkasovali. To vypovídá o dobré defenzivní hře celého mužstva. Dá se tedy v sobotu očekávat spíše defenzívní než ofenzívní fotbal?

Myslím si, že se bude hrát spíše otevřenější fotbal. Chceme svým fanouškům nabídnout útočnou hru. Bude však záležet na tom, co nám Karviná povolí. Ale určitě to bude pěkný zápas a diváci se mají na co těšit.

Radil jste v kabině svým spoluhráčům, co by na tým MFK OKD mělo platit?

Ještě ne, ale určitě jim poradím. (smích) Uvidíme, jestli mě také trenér požádá o nějakou radu.

Na koho byste si měli dávat největší pozor?

Karviná má velmi dobrou ofenzívu. Jak Radzinevičius, Presl, Ciku či Milosavljev jsou kvalitní hráči, kteří dokážou vstřelit gól. Proto bychom se měli na ně zaměřit.

Karviná naposledy prohrála s Duklou Praha v roce 2008. Nestraší vás tato série?

Určitě na tuto sérii nemyslíme. A budeme ji chtít prolomit.

Sledujete i nadále výsledky našeho týmu? A co na ně říkáte?

Samozřejmě, že pořád sleduji výsledky Karviné a jsem v kontaktu s některými hráči. Nejčastěji si píšu s Vladem Milosavljevem a probíráme novinky. Takže vím, že se vám dařilo v přípravě. V lize je to už trošku horší. V Mostě jste sice prohráli, ale tam zaúřadoval rozhodčí. A Hlučín je z kategorie soupeřů, kteří jsou hratelní a je povinnost je porazit.

Jaký je váš osobní tip na výsledek utkání?

Myslím si, že vyhraje Dukla. Ale tip na výsledek ze mě nedostanete. (smích)

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii