Mlade talenty

Klub udělal velký krok kupředu, říká Radek Adamczyk

13.05.2009 | Redakce
 

Klub udělal velký krok kupředu, říká Radek Adamczyk Za tři týdny (v pátek 5. června) se na Městském stadionu uskuteční nábor malých fotbalistů. Proto jsme neváhali a vyzpovídali jsme jednoho z trenérů přípravek. Na naše dotazy ochotně odpověděl Radek Adamczyk.

 

V rámci Maxi dětského dne se vaši kluci představí při exhibičním utkání na Masarykově náměstí. Jak se na tuto akci těšíte?
Samozřejmě se moc těšíme, kluci se vždycky těší na zápas, ať se hraje, kde chce :-) Mají radost ze hry v krvi.

Také jste sehráli přátelský zápas během poločasové přestávky zápasu MFK OKD Karviná – Sparta Praha B. Jak tyto přáteláky vnímáte?
Toto exhibiční utkání bylo pro kluky velkým zážitkem. Pro tak malé fotbalisty je obrovskou motivací držet za ruku svůj idol před zahájením ligového utkání. Ještě více si pak užili samotný "zápas" o přestávce. I rodiče tuto akci přijali velmi kladně. Musím poděkovat trenérovi Petru Gibalovi za pomoc. Protože zorganizovat a vysvětlit 22 osmiletým fotbalistům, co mají dělat a kdy, stojí hodně trpělivosti.

Začátkem června nás čeká Nábor malých fotbalistů. Mohl byste rodičům, kteří váhají, popsat jak takový nábor probíhá?
Nábor bude probíhat pod vedením trenéra Laslopa, který ve spolupráci s ostatními trenéry přípravek bude na základních školách testovat dovednosti a schopnosti fotbalových adeptů.

Trénovat nejmenší žáčky je složité. Jak jsou koncipovány tréninky, aby to kluky bavilo?
Souhlasím s tím, že práce s těmi nejmenšími je velice obtížná. I já, i když jsem na práci s dětmi zvyklí (v civilním povolání jsem učitelem na základní škole), jsem si musel dlouho zvykat na specifika práce s tak malými človíčky. Proto zaslouží velký dík všichni, kteří se jim věnují, ne pro peníze, ale proto že mají rádi fotbal a hlavně děti. Tréninky jsou u přípravek zaměřeny především na práci s míčem a individuální techniku. A to je to, co ty kluky baví úplně ze všeho nejvíce. Když mají balón u nohy, jsou nejšťastnější.

Jak intenzivně trénujete?
Trénujeme dvakrát týdně + máme v týdnu jedno mistovské utkání. Ale například tuto sobotu (16. května) se zúčastníme turnaje v Rychvaldu, který spolupořádají Vítkovice. A tam nás čeká sedm utkání.

Starost o nejmenší žáčky přináší starosti. Musí fungovat spolupráce s rodiči. V čem byste apeloval na rodiče?
Za sebe musím všem rodičům poděkovat za vstřícný přístup. Já jsem se až na drobnosti nesetkal s rodičem, který by nechtěl spolupracovat, protože nakonec nám všem jde o to stejné, aby jejich dítě bylo spokojené. Můj apel na rodiče je jediný: "Pokud fotbal vašeho kluka baví, podporujte ho jak to jen jde. Udělejte z fotbalu (z pohybu!) prioritu, a věřte mi, v budoucnu se vám to vrátí.“

Nehrajete jenom klasické zápasy, ale zúčastňujete se i turnajů. Jakých úspěchů jste dosáhli?
Napřed musím podotknout, že v kategorii přípravek nejde na prvním místě o výsledky. Kolikrát sehrajete vynikající utkání, ale prohrajete nebo naopak . Především jde o předvedenou hru, jak jsou kluci schopni se vyrovnat v individuálních dovednostech svým vrstevníkům. V tom jsme v klubu, doufám si tvrdit, udělali velký krok dopředu. Už se pro všechny kluby, i ty prvoligové, stáváme rovnocennými partnery. Není náhoda, že například trenéři Vítkovic nebo Baníku Ostrava nás žádají, ať si s nimi zahrajeme přátelák. A nakonec k těm úspěchům: během zimní halové sezony jsme se zúčastnili pěti turnajů, z toho jsme získali jednou třetí místo v Hlučíně a v domácí hale na Kovoně jsme vybojovali vítězství.

Webové stránky přípravky si můžete prohlédnout na adrese: http://www.mfkokd01.estranky.cz/

• U10 čeká ve středu kvalifikace
včera - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10! Ve středu se na Kovoně představí osmička týmů od 10 hodin!

• STOPka pro Petráně
před 2 dny - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 3 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem