Generální partner
Světlý režim
28. březen 2011

U19 vstoupila do soutěže prohrou

Nepovedené utkání sehrála naše devatenáctka v úvodním kole Moravskoslezské dorostenecké ligy. Špatné pokrytí hráče při autovém vhazování a branka z nepřímého kopu uvnitř pokutového území je stála body. Přinášíme Vám výsledkový servis.

MFK OKD Karviná U19 - FOTBAL Frýdek- Místek 1:2 (0:2)

Branka MFK OKD Karviná: 85. Kupczak

Sestava MFK OKD Karviná: Švrčina - Škorič, Karpjak, Maryniok, Kupczak - Marek (52. Dančík), Maljar (62. Egri), Talián, Legierski - Kovařík, Kurušta

V tomto utkání jsme nedokázali proměnit brankové příležitosti, které nás stály vítězství. Soupeř vstřelil obě branky po banálních standardních situacích, které jsme měli zvládnout bez inkasovaného gólu.

.

MFK OKD Karviná U18 - FK Fotbal Třinec B 0:0

Sestava MFK OKD Karviná: Dočekal - Ochodek, Mleziva, Dančík, Kaša - Hankus (75. Bizoň), Lukosz, Galocz, Seget (85. Třaskalík) - Nowak, Owczarzy (70. Bartoň)

První utkání jarní části, ve kterém se povětšinu času hrálo mezi šestnáctkami, nepřineslo mnoho šancí. Dobře pracující třinecká obrana zachytávala každý míč, který za ni směřoval. Několikrát se nám sice podařilo zacentrovat z lajny do vápna, ale nic vážnějšího z toho nebylo. Velkou příležitost měl Owczarzy, který si vyskočil na centr, ale z jedenácti metrů hlavičkoval nad bránu. Asi největší šanci Karviné měl Nowak, jenž se po rohu dostal k míči, ale jeho střelu zázračně vychytal hostující gólman. Nerozhodný výsledek s tímto kvalitním týmem je spravedlivý.

.

MFK OKD Karviná U17 - Fotbal Frýdek – Místek 0:3 (0:2)

Sestava MFK OKD Karviná: Pecha - Káňa, Cienciala (52. Helvín), Roman (65. Malatinský), Helis - Hanzel, Blaho, Dančík (45. Gizara), Hruška (72. Berešík) - Uher, Ryšavý

Na kompaktně hrajícího soupeře jsme tentokrát nestačili. Hosté nás svým pressingem donutili k častým nákopům, ale na hrotu jsme nedokázali udržet míč a dostat se do souvislejšího tlaku. Za stavu 0:1 jsme vstřelili branku, která nebyla uznána pro údajný ofsajd. Za celé utkání jsme si vytvořili pouze 3 brankové příležitosti, které jsme nevyužili a střely ze střední vzdálenosti končily mimo. Svůj standard předvedli pouze Káňa, Helis a Hanzel. Ostatní podali podprůměrný a ustrašený výkon.

.

MFK OKD Karviná U16 - FK Fotbal Třinec B 1:1 (0:1)

Branka MFK OKD Karviná: 62. Šlampiak

Sestava MFK OKD Karviná: Mato - Frisch, Wenglorz, Onderka (51. Fukala), Kloda - Siekiera, Derík, Vala, Šlampiak - Gabrysiak, Kolek (41. Sivák)

Utkání jsme odehráli ve vysokém tempu, vytvářeli jsme si jednu brankovou příležitost za druhou, ale bohužel jsme je lehkomyslně zahazovali. Soupeř se na naši polovinu dostával sporadicky. Skóroval po nešťastném odkopu naší obrany, kdy jsme si prakticky vstřelili branku sami. Chlapce to nesložilo, zůstali aktivní, kvalitně napadali a odměnou jim byla krásná kombinace, na jejímž konci stál Šlampiak, který vyrovnal po přihrávce Siekiery na konečných 1:1. Těsně v závěru utkání měl na kopačce vítěznou branku Adam Kolek, který bohužel nastřelil ze 7 metrů pouze hostujícího brankáře. Jsme moc spokojeni s předvedenou hrou, ale zároveň jsme si potvrdili, že nejvíce práce nás čeká s vlastní koncovkou, která nás trápí dlouhodobě.

.

FK Fotbal Třinec - MFK OKD Karviná U15 0:4 (0:3)

Branky MFK OKD Karviná: 2., 6. a 57. Puchel , 18. Molnári

Sestava MFK OKD Karviná: Mušec (36.Chmiel) - Kurz (36. Hubáček), Malík, Leibl, Szkuta - Jadamík (36. Tomeček), Kamiňski (36. Puškáč), Molnári, Puchel - Moskál, Chnúrik

.

FK Fotbal Třinec B - MFK OKD Karviná U14 0:5 (0:1)

Branky MFK OKD Karviná: 20. a 47. Řapek, 25. Čermák, 45. Mikulec, 60. Putyera

Sestava MFK OKD Karviná: Sliva (55. Němeček) - Matějek (36. Szkutek), Ženíšek, Stallmach, Kolek (36. Lichtblau) - Malyjurek, Mikulec, Putyera (36. Čermák), Hilbert (36. Budina) - Řapek, Karkoschka (36. Červený)

.

FK Fotbal Třinec – MFK OKD Karviná U13 1:4 (1:2)

Branky MFK OKD Karviná: 7. Berešík, 12. Egri, 33. Lingr, 46. Popek

Sestava MFK OKD Karviná: Jóba (30.Ciupa) - Zeisberger (30. Hujo), Bolec, Michailidis, Kondziolka - Poštulka, Lingr, Chloň (30. Ligocký), Všetička (30. Popek) - Egri, Berešík

Poslední přípravné utkání před začátkem soutěže nám vyšlo. I v nekompletní sestavě jsme soupeře přehráli a zaslouženě vyhráli.

.

FK Fotbal Třinec - MFK OKD Karviná U12 1:3 (1:1)

Branky MFK OKD Karviná: 39. a 49. Chmiel, 19. Pawlowicz

Sestava MFK OKD Karviná: Lipták (30. Kula) - Király, Piecha, Sembol, Motyčka (30. Kožusznik) - Pawlowicz (30. Feik), Hejda, Macko, Swaczyna (30. Szotkowski) - Chmiel, Kvapil

Generálka na mistrovské utkání nám vyšla a potvrdili jsme herní pohodu, která momentálně v týmu je. Třetí týden hrajeme v rozestavení 4:4:2 s defenzívním záložníkem a tento styl hry klukům vyhovuje a předvádějí krásný kombinační fotbal. V týmu máme dva nové hráče z Polska, kteří se postupně aklimatizují a stávají se pro tým platnými posilami. Soupeře z Třince jsme porazili poprvé v sezoně a potvrdili jsme stoupající formu.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii