Mlade talenty

A-tým má volno! V kabině se sejde 3. ledna

18.12.2018 | redakce
 

A-tým má volno! V kabině se sejde 3. ledna Ihned po nedělním utkání v Plzni začala hráčům a realizačnímu týmu dovolená. Znovu se všichni potkají na startu zimní přípravy ve čtvrtek 3. ledna.

 

Poměrně krátké volno využijí všichni k chvilkám se svými nejbližšími. Podzimní část byla kvůli novému formátu soutěže delší. Karvinští absolvovali devatenáct ligových utkání, tři pohárové a deset přípravných – to vše od půlky června do půlky prosince.

Oproti zvyklostem z předešlých let bude mít většina hráčů úplné volno bez individuálních tréninkových plánů. „Podzim byl dlouhý a skončili jsme týden před Štědrým dnem. Tím, že hned třetího ledna začínáme, jsme chtěli dát těm nejvytíženějším hráčům úplné volno. Potřebují si odpočinout,“ vysvětlil trenér Norbert Hrnčár.

Se svým trenérským kolegou je v klubu měsíc - adaptace proběhla rychle. „Všechno šlo a jde hladce, sžili jsme se s prostředím. Dny trávíme převážně na stadionu, ale takový už je fotbalový život. O Vánocích budu s rodinou, ale samozřejmě v hlavě se mi budou promítat i fotbalové věci spojené s přípravou a následně s jarní částí sezóny,“ dodal Hrnčár.  


A kam se fotbalisté rozjeli (rozletěli)? Tady je malá ochutnávka… Nejdál to má domů Eric Ramirez, který se vydal do Venezuely. Zdatně mu sekunduje Adriel D´Avila Ba Loua s cílovou destinací Pobřeží Slonoviny.

O poznání blíže má k domovu třetí do party Soufiane Dramé, který bydlí ve Francii u města Montpellier. Dvaadvacetiletý hráč absolvoval krátký let z Prahy do Paříže a potom přejezd rychlovlakem TGV.

V relativně přívětivé vzdálenosti autem vyrazili domů také Aleš Mertelj (Slovinsko), Gergö Kocsis (Maďarsko), oba bosenští hráči Benjamin Čolić s Bojanem Letićem a pochopitelně i Slováci. Během volna se nacestuje i gólman Martin Berkovec, který bude pendlovat mezi Prahou a Chebem - tato trasa se může na první pohled zdát v pohodě, jenže zabere autem poctivé dvě hodiny. „Jsem už zvyklý,“ zasmál se.

Zahájení zimní přípravy je v plánu, jak už bylo zmíněno výše, ve čtvrtek 3. ledna 2019 v pravé poledne.

• U16: Těsná prohra s Brnem
včera - Dorostenecká šestnáctka vstoupila do nového roku těsnou domácí porážkou v rámci Memoriálu Vlastislava Marečka od brněnské Zbrojovky 2:3, když nezvládla začátky obou poločasů. Branky Karviné zaznamenalo duo Oliver Jurčák a Roman Fukala.

• Juniorka rozstřílela Heřmanice
před 2 dny - Výsledkem 9:1 skončilo první přípravné utkání juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Weber se vrátil do Třince
před 3 dny - Záložník Tomáš Weber, který už v Třinci hostoval během podzimní části, se do hutnického města vrátil v polovině ledna a stráví tam také celé jaro.

• S Puszczou po obědě
před 3 dny - Sobotní přípravný zápas s polským týmem Puszcza Niepolomice se odehraje ve Sportovním centru Kovona od 13 hodin. Vstup je zdarma. Půjde o poslední utkání před odjezdem na herní soustředění do Slovinska.

• Zlatý víkend přípravky U9
13.1. - Svěřenci trenérů Dávida Krále a Josefa Ježíka o víkendu absolvovali tři turnaje (v Púchově, Hlučíně a Palkovicích) a na všech triumfovali. Podrobnosti přineseme v týdnu.

• S Opavou 9.2. od 15 hodin
12.1. - Ligová fotbalová asociace upřesnila 20. kolo FORTUNA:LIGY. Po zimní pauze přivítají Karvinští ve slezském derby SFC Opava v sobotu 9. února od 15 hodin.

• V sobotu Slezská liga U11
11.1. - V novém roce opět pokračují turnaje pořádané Městským fotbalovým klubem Karviná s podtitulem "Slezská liga". V hale SC Kovona se začíná v sobotu 12.1. v 8:30. Obsazení? MFK Karviná (2008 a 2009), Fomat Martin, Hlučín, Frýdek-Místek a Baník Albrechtice.

• Se Seredí v Považské Bystrici
11.1. - V pátek dopoledne došlo ke změně místa a času výkopu prvního přípravného utkání. Karvinští pojedou k sobotnímu utkání s ŠKF Sereď nakonec do Považské Bystrice a hrát se bude už od 10:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna