Generální partner
Světlý režim
26. leden 2020

Abdulrahman Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

Rozmýšlel jste se dlouho, jestli okusíte českou ligu?
Jednání byla rychlá, během tří dnů bylo jasno.

Jaký dojem na vás udělal klub a samoté zázemí?
Mám ze všeho moc dobrý pocit. První pocity jsou veskrze pozitivní a stadion je moc pěkný.

V Dunajské Stredě působí Eric Ramirez, který do týmu DAC přišel právě z Karviné. Stihli jste se trochu pobavit? Říkal vám něco?
Ne, vůbec. Bylo to opravdu rychlé, navíc jsme v ten den, kdy se hostování vyjednalo, měli dvojzápas a každý hrál v jiné skupině. Takže jsme spolu o tom vůbec nemluvili. Nebyl prostor.

Jste z Nigérie, ale téměř tři roky působíte na Slovensku. Česko a Slovensko jsou si blízké národy v mnoha směrech. Jak jste se adaptoval na zdejší podmínky a pojetí fotbalu?
Měl jsem i trochu štěstí, ale to je potřeba. Snažil jsem se po příchodu soustředit na sebe a najít si nějaké kamarády, abych se rychle aklimatizoval a měl to jednodušší.

Je pro vás výhodou, že i v Karviné je dost cizinců? Pomůže vám to do začátku?
Myslím, že s adaptací nebude problém. Navíc už jsme na soustředění, celé dny spolu. To mi taky pomůže se bez problémů začlenit do kolektivu. A to už se děje – všichni jsou v pohodě a přátelští. Cítím se mezi nimi v pohodě a fajn (úsměv).

V Turecku jste nastoupil hned do prvního zápasu. Jak hodnotíte zbytečnou porážku s rumunskou Craiovou?
Byla zbytečná, to je fakt... Udělali jsme pár chyb, které musíme do dalších zápasů odstranit. Od toho ale v Turecku jsme. Je to soustředění a ladíme tady věci na jarní část. Myslím, že si to všechno sedne. Osobně jsem se cítil dobře, ale je potřeba pořád pracovat.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.