Generální partner
Světlý režim
26. leden 2020

Abdulrahman Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

Rozmýšlel jste se dlouho, jestli okusíte českou ligu?
Jednání byla rychlá, během tří dnů bylo jasno.

Jaký dojem na vás udělal klub a samoté zázemí?
Mám ze všeho moc dobrý pocit. První pocity jsou veskrze pozitivní a stadion je moc pěkný.

V Dunajské Stredě působí Eric Ramirez, který do týmu DAC přišel právě z Karviné. Stihli jste se trochu pobavit? Říkal vám něco?
Ne, vůbec. Bylo to opravdu rychlé, navíc jsme v ten den, kdy se hostování vyjednalo, měli dvojzápas a každý hrál v jiné skupině. Takže jsme spolu o tom vůbec nemluvili. Nebyl prostor.

Jste z Nigérie, ale téměř tři roky působíte na Slovensku. Česko a Slovensko jsou si blízké národy v mnoha směrech. Jak jste se adaptoval na zdejší podmínky a pojetí fotbalu?
Měl jsem i trochu štěstí, ale to je potřeba. Snažil jsem se po příchodu soustředit na sebe a najít si nějaké kamarády, abych se rychle aklimatizoval a měl to jednodušší.

Je pro vás výhodou, že i v Karviné je dost cizinců? Pomůže vám to do začátku?
Myslím, že s adaptací nebude problém. Navíc už jsme na soustředění, celé dny spolu. To mi taky pomůže se bez problémů začlenit do kolektivu. A to už se děje – všichni jsou v pohodě a přátelští. Cítím se mezi nimi v pohodě a fajn (úsměv).

V Turecku jste nastoupil hned do prvního zápasu. Jak hodnotíte zbytečnou porážku s rumunskou Craiovou?
Byla zbytečná, to je fakt... Udělali jsme pár chyb, které musíme do dalších zápasů odstranit. Od toho ale v Turecku jsme. Je to soustředění a ladíme tady věci na jarní část. Myslím, že si to všechno sedne. Osobně jsem se cítil dobře, ale je potřeba pořád pracovat.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii