Generální partner
Světlý režim
29. červenec 2020

Adriel Ba Loua se loučí, přestoupil do Plzně

Štírek z Pobřeží Slonoviny mění po dvou letech dres. Čerstvě čtyřiadvacetiletý fotbalista se stěhuje na západ Čech, kde podepsal smlouvu s Viktorií Plzeň.

Všichni fanoušci mají v živé paměti, když se vzrůstem malý, hbitý a sympatický chlápek zničehonic zjevil na hřišti v Dětmarovicích a po pár minutách všechny okouzlil – psalo se léto 2018, když  tento africký ofenzivní fotbalista přišel na testy do Karviné z dánského Vejle a naskočil do přípravného utkání mezi MFK Karviná a Cracovií Krakow. O tři dny později v dalším přípravném utkání vstřelil svůj první gól, kterým korunoval skvělý výkon.

Během dvou sezón v Karviné ukázal, že je nadstandardním fotbalistou. Ne nadarmo se o něj začala zajímat nejen Viktoria Plzeň, kam nakonec zamířil. „Adriel svými výkony Karvinou přerostl. V silném a velice úspěšném českém klubu, jakým FC Viktoria Plzeň bezesporu je, mu přejeme plno fotbalové radosti a především zdraví.  Závěrem je na místě Adrielovi za jeho výkony v dresu našeho klubu poděkovat,“ okomentoval transfer na západ Čech šéf klubu a předseda dozorčí rady Jan Wolf.

Adriel Ba Loua nejprve v Karviné hostoval, následně se hostování změnilo v přestup.  V dresu MFK odehrál během dvou sezón dohromady 52 ligových zápasů, vstřelil dva góly a přidal patnáct gólových asistencí. S deseti asistencemi v právě skončené sezóně skončil na druhém místě za Nicem Stanciuem ze Slavie. Ba Loua rovněž dvakrát triumfoval v soutěži či anketě PŘIHRAJ:KRÁL ASISTENCÍ.

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii