Generální partner
Světlý režim
14. únor 2020

Albánský reprezentant Kristi Qose přestoupil do Karviné

Šikovný čtyřiadvacetiletý středopolař Kristi Qose přichází ze slovenského Ružomberoku na přestup! V pátek dopoledne podepsal s klubem smlouvu do 30.6.2022.

Po třech a půl sezónách opouští Kristi Qose Slovensko. Z Michalovců zamířil do Ružomberoku, kde strávil dvě a půl sezóny. Především ta minulá mu vyšla skvěle – ze své pozice vstřelil v devětadvaceti zápasech devět gólů. V podzimní části letošní sezóny se trefil dvakrát a chyběl pouze v jediném duelu nejvyšší slovenské soutěže.

Během ledna se nedomluvil na nové smlouvě, i když Ružomberok o svého stabilního hráče základní sestavy hodně stál, a řešil několik nabídek – nakonec si vybral tu karvinskou. „Smlouvu u nás podepsal na dva a půl roku,“ informoval sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Hráč má zkušenosti jednak z albánské reprezentace, kterým je aktuálně členem, tak i s Evropskou ligou, kterou okusil v barvách právě slovenského týmu. „Je to velice zajímavý fotbalista. Jakmile jsme zjistili, že se nedohodl v Ružomberoku na smlouvě, začali jsme jednat. Je to záložník, vyhovuje mu pozice tzv. šestky nebo osmičky, ale zaskočit může i na stoperu,“ představil nového člena karvinské kabiny trenér Juraj Jarábek.

Fotbalista z Albánie mluví plynně řecky, konverzuje i v angličtině a dorozumí se i ve slovenštině. „Aklimatizace proběhne v pohodě. Slovensko a Česko jsou podobné národy, s mentalitou lidí nebude problém. I v kabině bude podle mě vše klapat bez problémů. Chtěl jsem zkusit jinou soutěž a vím, že česká liga je na vyšší úrovni. Aspoň si ověřím, jak na tom jsem. Těším se,“ řekl na úvod svého angažmá Kristi Qose.  Rozhovory Rozhovory
so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii