Generální partner
Světlý režim
14. únor 2020

Albánský reprezentant Kristi Qose přestoupil do Karviné

Šikovný čtyřiadvacetiletý středopolař Kristi Qose přichází ze slovenského Ružomberoku na přestup! V pátek dopoledne podepsal s klubem smlouvu do 30.6.2022.

Po třech a půl sezónách opouští Kristi Qose Slovensko. Z Michalovců zamířil do Ružomberoku, kde strávil dvě a půl sezóny. Především ta minulá mu vyšla skvěle – ze své pozice vstřelil v devětadvaceti zápasech devět gólů. V podzimní části letošní sezóny se trefil dvakrát a chyběl pouze v jediném duelu nejvyšší slovenské soutěže.

Během ledna se nedomluvil na nové smlouvě, i když Ružomberok o svého stabilního hráče základní sestavy hodně stál, a řešil několik nabídek – nakonec si vybral tu karvinskou. „Smlouvu u nás podepsal na dva a půl roku,“ informoval sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Hráč má zkušenosti jednak z albánské reprezentace, kterým je aktuálně členem, tak i s Evropskou ligou, kterou okusil v barvách právě slovenského týmu. „Je to velice zajímavý fotbalista. Jakmile jsme zjistili, že se nedohodl v Ružomberoku na smlouvě, začali jsme jednat. Je to záložník, vyhovuje mu pozice tzv. šestky nebo osmičky, ale zaskočit může i na stoperu,“ představil nového člena karvinské kabiny trenér Juraj Jarábek.

Fotbalista z Albánie mluví plynně řecky, konverzuje i v angličtině a dorozumí se i ve slovenštině. „Aklimatizace proběhne v pohodě. Slovensko a Česko jsou podobné národy, s mentalitou lidí nebude problém. I v kabině bude podle mě vše klapat bez problémů. Chtěl jsem zkusit jinou soutěž a vím, že česká liga je na vyšší úrovni. Aspoň si ověřím, jak na tom jsem. Těším se,“ řekl na úvod svého angažmá Kristi Qose.  Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.