Generální partner
Světlý režim
11. prosinec 2023

Alex Iván: Vánoce? S přítelkyní na Balatonu

Bulletin k utkání s Pardubicemi sice kvůli odloženému duelu neměli fanoušci možnost vidět, ovšem byl připravený. A nechyběl v něm rozhovor - tentokrát s Alexem Ivánem.

Ofenzivní krajní záložník Alex Iván v rozhovoru poodkryl, že se v létě bude ženit – vezme si svou maďarskou přítelkyní. Pochvaluje si českou ligu i prozatím svůj největší fotbalový úspěch – zisk dvou slovenských pohárů s Trnavou…

Alexi, republiku svírají mrazy a sníh. Jak se tobě osobně v takovém počasí trénuje?
Pro nás všechny je to náročné. Osobně si nevybavuji takové podmínky na Slovensku. Je to těžké, ale nedá se nic dělat.

Takže máš asi radši teplo, že ano?
Jo, klidně ať je třicet stupňů než minus pět. V takovém počasí to není ani moc o fotbale, spíš o běhání. Moc se toho dělat nedá.

Minulý týden jste cestovali k utkání do Mladé Boleslavi, ale nakonec se nehrálo. Správné rozhodnutí?
Pro mě to byla nová zkušenost, ještě se mi v kariéře nestalo, aby zápas, do kterého jsem měl nastoupit, byl zrušen. Ale už na předzápasovém tréninku, který jsme absolvovali v Nymburce, to vypadalo všelijak. Věděli jsme, že i v noci z pátku na sobotu má sněžit, takže jsme spíš počítali s tím, že se hrát nebude.

Můžete to být výhoda s výhledem na dnešek?
Rádi bychom toho v domácím prostředí využili a po třech porážkách bodovali. Raději tedy za tři body (smích). A potom nás čeká venkovní dvojzápas - ve středu v Boleslavi, v sobotu v Jablonci. Možná by nám to mohlo vyhovovat.


Po letním příchodu ses okamžitě nezařadil do základní sestavy, ale propracoval ses do ní až postupnými krůčky. Jak se na to zpětně díváš?
Chyběla mi praxe – tréninková v kolektivu a zápasová. V Trnavě jsme končili kolem 25. května. Takže jsem dva a půl měsíce trénoval individuálně a to není ono. Postupem času jsem se do toho dostal a od té doby je to v pohodě.

Jsi u nás spokojený?
Ano, jsem. Česká liga je opravdu kvalitnější než slovenská nebo maďarská, z které jsem měl nabídku. Ale zvolil jsem dobře. Jsou tady fakt dobré týmy, proti kterým se ale dá v pohodě hrát.

Kromě slovenského a teď i českého fotbalu máš zkušenost i s maďarským, že ano?
Ano, ale pouze na mládežnické úrovni. Nejvyšší maďarskou soutěž jsem nehrál. Ale je to úplně jiný fotbal než tady v Česku.

V čem?
Hraje se tam sice techničtější fotbal, ale bez soubojů. Ale do detailů nebudu zacházet, nemám s tím zkušenost.

K Maďarsku máš velký vztah, že?
Je to tak. Nejenže moje partnerka je Maďarka, ale dokonce tam bydlíme – už čtyři roky. Navíc rodiče bydlí na Žitném ostrově, kde žije plno maďarských obyvatel.

Jak to máš s dojížděním domů?
Za působení v Trnavě jsem rok dojížděl. Nyní pendlujeme, přítelkyně je třeba týden tady v Karviné a potom jede domů pracovat.

A v Seredi jste to praktikovali jak?
Tam to bylo úplně v pohodě – to jsem měl domů čtyřicet minut (úsměv). Ideální!

Umíš maďarsky?
Umím, protože je to můj mateřský jazyk (smích). Lépe umím maďarsky než slovensky. Však si ze mě kluci v Trnavě kvůli tomu dělali srandu. Ale bral jsem to v pohodě. Mám slovenské občanství, ale maďarskou národnost.


Se Spartakem Trnava jsi dvakrát triumfoval v poháru. Je to prozatím tvůj největší úspěch?
Ano, zatím jo. A moc si toho ve svých letech vážím. Měl jsem spoluhráče, kterým je přes třicet let a byla to jejich první trofej.

Sleduješ fotbal v televizi?
Už ne tak moc jako v minulosti. Ale podívám se na kvalitní fotbal – třeba na anglickou ligu. To je můj sen, zahrát si někdy Premier League nebo jinou top ligu…

V mládí jsi někomu fandil?
Realu Madrid a Cristianu Ronaldovi.

Za chvíli jsou Vánoce. Kde je budeš trávit?
S přítelkyní na Balatonu – jako poslední asi tři roky. Budeme tam mít kamarády a její rodiče. Na žádnou dovolenou u moře se nechystáme.

Dárky už máš nakoupené?
Letos to budeme mít trochu jinak - šetříme na svatbu, kterou budeme mít v červnu (úsměv). Takže jsme si řekli, že si nic drahého kupovat nebudeme.
Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo