Generální partner
Světlý režim
1. červen 2019

B2: Znovu po roce bitva o všechno! Jihlava-Karviná (ne,18:30)

Rozhodující zápas je tady! Karvinští si vezou na Vysočinu jednobrankový náskok a v neděli večer bude jasno, zda zůstanou ve FORTUNA:LIZE i v příští sezóně.

Déja vu? Snad ano! Fotbalisté MFK druhou sezónu po sobě bojují o prvoligovou příslušnost až do úplného konce, do posledního možného utkání. V posledním utkání sezóny 2017/2018 svou roli zvládli po výhře 2:0 v Jihlavě. A v posledním utkání sezóny 2018/2019 je situace stejná. Karvinští se představí znovu v Jihlavě a znovu jde o udržení nejvyšší soutěže. Rozdíl je pouze v tom, že minulý rok se rozhodovalo ve třicátém kole, tentokrát až v baráži hrané na dvě utkání.

Svěřenci Františka Straky a Marka Bielana jedou na Vysočinu s náskokem 2:1 z domácího utkání. V Jihlavě jim tedy stačí jakákoliv výhra, remíza, či porážka o gól 2:3, 3:4 a víc. „Na remízu vůbec nemůžeme spoléhat. To prostě nejde, můžete dostat gól úplně na konci jako my v Opavě a bude po všem. Musíme hrát aktivně, vedeme o gól a není na co čekat. Jedeme tam vyhrát,“ burcuje asistent hlavního kouče Straky.

Jaké poznatky si odnesli trenéři z úterního zápasu? „Musíme přidat v nasazení a osobních soubojích. Asi na nás trochu dolehla tíha domácího prostředí, i v odvetě to bude o hlavě. Jihlava hrála v pohodě, po druhém obdrženém gólu si řekli, že už nemají co ztratit. To se jim povedlo, protože po naší chybě snížili,“ má jasno Marek Bielan

Jihlavští nemají na co čekat, musí vstřelit gól a mohlo by je svazovat domácí prostředí. Takhle důležitý zápas v této sezóně ještě doma nehráli. „Oba týmy znají pohárovou matematiku. Moc dobře všichni víme, že pokud jim dáme gól, tak oni musí minimálně dva vstřelit. A my tu kvalitu v ofenzivě určitě máme,“ dodal Bielan.


Do zápasu jistě nezasáhne zraněný Pavel Dreska, který si ovšem duel nenechá ujít. „Do Jihlavy určitě přijedu. Kluci utkání zvládnou,“ nepochybuje devětadvacetiletý střední obránce a tahoun mužstva.

Jen pro připomenutí – Vysočina se po sestupu do druhé ligy zmobilizovala a skončila po třiceti kolech druhá za suverénními Českými Budějovicemi. V baráži je tedy po zásluze. Mezi důležité postavy týmy patří Lukáš Zoubele, Lukáš Vaculík, mladý talentovaný Pavel Šulc či Stanislav Klobása.

Druhé utkání FORTUNA:LIGA baráž FC Vysočina Jihlava – MFK Karviná začíná na stadionu v Jiráskově ulici v Jihlavě v neděli 2. června od 18:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Martin Nenadál, na čarách mu budou asistovat kolegové Kubr a Flimmel.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo