Generální partner
Světlý režim
1. červen 2019

B2: Znovu po roce bitva o všechno! Jihlava-Karviná (ne,18:30)

Rozhodující zápas je tady! Karvinští si vezou na Vysočinu jednobrankový náskok a v neděli večer bude jasno, zda zůstanou ve FORTUNA:LIZE i v příští sezóně.

Déja vu? Snad ano! Fotbalisté MFK druhou sezónu po sobě bojují o prvoligovou příslušnost až do úplného konce, do posledního možného utkání. V posledním utkání sezóny 2017/2018 svou roli zvládli po výhře 2:0 v Jihlavě. A v posledním utkání sezóny 2018/2019 je situace stejná. Karvinští se představí znovu v Jihlavě a znovu jde o udržení nejvyšší soutěže. Rozdíl je pouze v tom, že minulý rok se rozhodovalo ve třicátém kole, tentokrát až v baráži hrané na dvě utkání.

Svěřenci Františka Straky a Marka Bielana jedou na Vysočinu s náskokem 2:1 z domácího utkání. V Jihlavě jim tedy stačí jakákoliv výhra, remíza, či porážka o gól 2:3, 3:4 a víc. „Na remízu vůbec nemůžeme spoléhat. To prostě nejde, můžete dostat gól úplně na konci jako my v Opavě a bude po všem. Musíme hrát aktivně, vedeme o gól a není na co čekat. Jedeme tam vyhrát,“ burcuje asistent hlavního kouče Straky.

Jaké poznatky si odnesli trenéři z úterního zápasu? „Musíme přidat v nasazení a osobních soubojích. Asi na nás trochu dolehla tíha domácího prostředí, i v odvetě to bude o hlavě. Jihlava hrála v pohodě, po druhém obdrženém gólu si řekli, že už nemají co ztratit. To se jim povedlo, protože po naší chybě snížili,“ má jasno Marek Bielan

Jihlavští nemají na co čekat, musí vstřelit gól a mohlo by je svazovat domácí prostředí. Takhle důležitý zápas v této sezóně ještě doma nehráli. „Oba týmy znají pohárovou matematiku. Moc dobře všichni víme, že pokud jim dáme gól, tak oni musí minimálně dva vstřelit. A my tu kvalitu v ofenzivě určitě máme,“ dodal Bielan.


Do zápasu jistě nezasáhne zraněný Pavel Dreska, který si ovšem duel nenechá ujít. „Do Jihlavy určitě přijedu. Kluci utkání zvládnou,“ nepochybuje devětadvacetiletý střední obránce a tahoun mužstva.

Jen pro připomenutí – Vysočina se po sestupu do druhé ligy zmobilizovala a skončila po třiceti kolech druhá za suverénními Českými Budějovicemi. V baráži je tedy po zásluze. Mezi důležité postavy týmy patří Lukáš Zoubele, Lukáš Vaculík, mladý talentovaný Pavel Šulc či Stanislav Klobása.

Druhé utkání FORTUNA:LIGA baráž FC Vysočina Jihlava – MFK Karviná začíná na stadionu v Jiráskově ulici v Jihlavě v neděli 2. června od 18:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Martin Nenadál, na čarách mu budou asistovat kolegové Kubr a Flimmel.

Rozhovory Rozhovory
út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii