11. únor 2020

BOSPOR CUP: Druhé místo starších žáků!

Hala v Bohumíně patřila o víkendu BOSPOR CUPU, kterého se zúčastnili B žáci MFK Karviná. Ti starší obsadili výborné druhé místo, mladší skončili šestí.

V zajímavé konkurenci menších klubů se B žáci starší a mladší kategorie neztratili. Svěřenci Petra Špičky v sobotu suverénně ovládli svou základní skupinu a ve finále je čekal domácí, stejně suverénní, Bohumín. V domácím prostředí si nakonec Bospor připsal triumf po finálové výhře 3:1. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen karvinský Martin Hanusek.

Výsledky:
MFK-Krnov 2:0, MFK-Petřkovice 6:0, MFK-Stará Bělá 2:1, MFK-Havířov 1:0. Semifinále: MFK-Darkovičky 4:0. Finále: MFK-Bohumín 1:3.

Nedělní turnaj mladších žáků se stal kořistí Staré Bělé, která ve finále zdolala v duelu dvou neporažených týmů Nový Jičín. Tým pod vedením Iva Zwiase obsadil šestou příčku, když po třetím místě v základní skupině nestačil v souboji o páté místo na ostravské Petřkovice, kterým podlehl 1:3.

Výsledky:
MFK-Nový Jičín 2:3, MFK-Bohumín 1:1, MFK-Krzeszowice 1:0, MFK-Ostrava Jih 0:6. O 5. místo: MFK-Petřkovice 1:3.

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.