Generální partner
Světlý režim
21. prosinec 2013

Béčko v číslech: Kapitán Janík šel příkladem

Co říkají čísla při pohledu na podzimní část béčka? Do divizních zápasů zasáhlo celkem 30 fotbalistů nebo hlavně to, že Martin Janík byl na podzim jediným fotbalistou rezervního celku, který na hřišti nechyběl ani minutu.

Do patnácti zápasů, spadající do podzimní části 2013/2014, zasáhlo celkem třicet hráčů včetně čtyř brankářů. Trenér Pejša využil hned třináct fotbalistů A-týmu, kteří si vedli velice dobře. Z áčka toho nejvíc odkopal Ondřej Cverna, který nastoupil do třinácti duelů, ve kterých zaznamenal tři branky a společně s Karolem Pavelkou se stali nejlepšími střelci. Pro Pavelku však hovoří fakt, že na jeho tři góly mu stačilo pouze 58 minut zápasu proti rezervnímu týmu SFC Opava, což je skvělý počin.

O dvaadvacet branek se podělilo hned dvanáct hráčů z toho bylo osm z áčka. Nejlepším střelcem z kmenových hráčů béčka byl kapitán Martin Janík společně s Davidem Ryšavým. Oba se trefili dvakrát. Po jedné brance ještě přidali Lukáš Kubiena a Přemek Pavlík.

Co se týče vytíženosti, tak už bylo zmíněno, že ani minutu nechyběl kapitán Janík následován Lukášem Kubiennou. Ten nastoupil do všech utkání, ale byl několikrát střídán. Přes tisíc minut odehrálo hned sedm hráčů.

Celkem odehraných zápasů (bez jarní předehrávky, max. tedy 15)

15 – Janík, Kubiena, 14 – Roman, Káňa, 13 – Cverna O., Taraba, Nowinski, Pavlík, Ryšavý, 11 – Limanovský, 9 - Cverna V., 8 – Koutný, Zielonka, 7 – Dočekal, 4 – Paleček, 3 – Lipčák, Derík, 2 – Uvíra, Fiala, Fischer, Juřena, 1 – Svatonský, Ciku, Pecha, Pavelka, Kloda, Jadamík, Mego, Gonda, Cienciala.

Celkem odehraných minut (max .1350)

1350 – Janík, 1260 – Roman, 1245 – Kubiena, 1172 – Káňa, 1168 – Cverna O., 1063 – Taraba, 1014 – Nowinski, 945 – Limanovský, 810 – Cverna V., 726 – Pavlík, 630 – Dočekal, 629 – Koutný, 546 – Zielonka, 458 – Ryšavý, 360 – Paleček, 270 – Lipčák, 180 – Uvíra, Juřena, 160 – Fiala, 155 – Fischer, 90 – Ciku, Svatonský, Pecha, Kloda, 76 – Gonda, 73 – Derík, 58 – Pavelka, 34 – Mego, 21 – Jadamík, 1 – Cienciala.

Góly

3 – Cverna O., Pavelka, 2 – Janík, Limanovský, Cverna V., Ryšavý, Ciku, Gonda, 1 – Kubiena, Pavlík, Fiala, Fischer.

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii