Generální partner
Světlý režim
20. srpen 2018

Berkovec: Je to moje první chycená penalta v lize

Ve zbrusu nové černé kombinaci to Martinu Berkovcovi v neděli proti Plzni slušelo! Kromě toho však zlikvidoval i pokutový kop po přísně nařízené penaltě. Jinak moc práce překvapivě neměl...
Martine, pokud se nemýlím, tak to byla vaše první chycená penalta v nejvyšší soutěži. Věřil jste si, že ji chytnete zrovna nejlepšímu střelci minulé sezóny?
Ano, chytil jsem svou první penaltu v první lize. Jestli jsem si věřil? Sice jsme se s trenérem a klukama dívali na předchozí penalty Plzně, ale nevím, jestli vůbec někdy kopal Krmenčík – vlastně ano, v prvním kole na Dukle. Věděl jsem, že skončím, protože na Slavii jsem zůstal stát a nevyplatilo se to. Tentokrát jsem si vybral pravou stranu a vyšlo mi to.

Z tribuny si nešlo nevšimnout, že jste chycenou penaltou tým nastartoval. Vnímal jste to z trávníku podobně?
Občas to tak bývá. Všiml jsem si, že vždycky začneme hrát až prohráváme (trpký úsměv). Je ale pravdou, že potom už to bylo dobré. Takový zákrok pomůže, to je jasné. Body ale zase bohužel nemáme. 

Jste spokojený s obrannou hrou mužstva? Kromě pár závarů Plzeň nebyla moc nebezpečná.
Přesně, jak říkáte. Jasně, několik závarů bylo, ale na nějakou tutovku si fakt nevzpomínám – dali gól po rohu a kopali penaltu. Nic víc! Ve druhé půli se bránili a hlavně zdržovali, což je na mužstvo jako Plzeň hrozné. Bohužel umí hrát na 1:0 a opět se jim to povedlo.

Může být tento výkon a těsná porážka s mistrovským týmem povzbuzením do dalšího průběhu podzimu?
Stoprocentně! Musíme se ale vyvarovat výpadkům z venkovních utkání. Takhle se hraje liga! Skončilo pět „brutálních“ kol, a už musíme začít sbírat body - hned v sobotu v Brně s Opavou. Jiné cesty není.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo