Mlade talenty

Bielan: Náplň přestávky? Síla, rychlost a střelba

13.10.2019 | redakce
 

Bielan: Náplň přestávky? Síla, rychlost a střelba Druhá reprezentační přestávka je minulostí. Od pondělí začíná standardní režim s vrcholem nedělního mistrovského utkání. Asistent hlavního trenéra A-týmu Marek Bielan v rozhovoru hovořil nejen o náplni druhé repre pauzy...

 

Během prvního týdne reprezentační přestávky se v areálech MFK připravovala reprezentace do 21 let. Jak vypadal tréninkový proces A-týmu?
V úterý jsme se přestěhovali na Bažantnici, kde jsme se usídlili až do pátku. Dvoufázově jsme se připravovali právě na Bažantnici a Kovoně. Kluci nabírali kondici a sílu, střídali jsme posilovnu a hřiště. A protože jsme chtěli tréninky trochu zpestřit, tak čtvrteční dopolední trénink jsme udělali formou teambuildingu na hale STaRS - kluci hráli badminton.   

Tréninky na hřišti byly zaměřené na zakončení?
Rychlost včetně pilování střelby - to byla tréninková náplň. Dáváme málo gólů, proto takové tréninky.

Tato reprezentační přestávka se obešla bez přípravného utkání. Byl to záměr?
Ano, byl. Hráči se dávají pomalu zdravotně do pořádku. Ti více vytěžovaní dostali na víkend volno, zbytek absolvoval v sobotu utkání za B-tým ve Frýdlantu nad Ostravicí. Potřebujeme, aby kluci měli pravidelný zápasový rytmus.

Příští neděli je na programu domácí utkání se Slováckem. Jak velkou důležitost tomuto zápasu přikládáte?
Obrovskou! Doma jsme ještě nevyhráli, což nepamatuju. Naopak – doma jsme byli vždycky velmi silní a teď je to naopak. Před vlastními fanoušky nehrajeme špatně, ale bohužel nedáváme góly. To je problém! Věřím, že nás fanoušci nenechají ve štychu, přijdou a my neúspěšnou sérii v domácím prostředí zlomíme.

Vybavíte si, kdy naposledy Karviná nevyhrála pětkrát za sebou doma?
Myslím, že nikdy. V minulé sezóně to byly čtyři zápasy v řadě, ale pět? To tady asi nikdy nebylo. Věřím, že už to konečně zlomíme a využijeme nabídnuté šance, do kterých se umíme dostat.


Je velkou komplikací absence Michal Petráně, který v neděli nesmí nastoupit po vyloučení na Spartě?
Michal je součást základní sestavy. Umí podržet balón, vyhrát souboj, sklepnout míč a dát gól. Ano, poslední dobou mu to tak nestřílí jako na začátku sezóny. Ale jsou tady další hráči. Všichni trenéři musí počítat, že se jim hráči vykartují nebo zraní. K fotbalu to patří. Doufáme, že to začne střílet Stevenovi, od toho tady je.    

Do utkání na pražské Letné jste se mohli pyšnit spolu s Plzní druhou nejlepší obranou, bohužel čtyři inkasované góly v hlavním městě nejsou úplně nejlepší vizitkou.
Chtěli jsme Spartu překvapit, ale ta nás rozebrala a chytil se jí útočník Kozák. První půle byla z naší strany vynikající, což uznali i lidé přímo na Letné. Domácí ze dvou pološancí šli do vedení, my jsme naopak svou šanci z kopačky Ndefeho neproměnili. Měli jsme další náznaky, které však kluci na hřišti nevyřešili správně. Druhý poločas nás už Sparta jasně přehrála...

Od pondělí už najedete zpátky na klasický tréninkový režim s nedělním vrcholem v podobě mistrovského utkání?
Přesně tak. Doufám, že se dobře připravíme a v neděli duel se Slováckem zvládneme za tři body. Moc je potřebujeme!

• Sobotní výsledky st. žáků
před 3 dny - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem