Generální partner
Světlý režim
13. říjen 2019

Bielan: Náplň přestávky? Síla, rychlost a střelba

Druhá reprezentační přestávka je minulostí. Od pondělí začíná standardní režim s vrcholem nedělního mistrovského utkání. Asistent hlavního trenéra A-týmu Marek Bielan v rozhovoru hovořil nejen o náplni druhé repre pauzy...

Během prvního týdne reprezentační přestávky se v areálech MFK připravovala reprezentace do 21 let. Jak vypadal tréninkový proces A-týmu?
V úterý jsme se přestěhovali na Bažantnici, kde jsme se usídlili až do pátku. Dvoufázově jsme se připravovali právě na Bažantnici a Kovoně. Kluci nabírali kondici a sílu, střídali jsme posilovnu a hřiště. A protože jsme chtěli tréninky trochu zpestřit, tak čtvrteční dopolední trénink jsme udělali formou teambuildingu na hale STaRS - kluci hráli badminton.   

Tréninky na hřišti byly zaměřené na zakončení?
Rychlost včetně pilování střelby - to byla tréninková náplň. Dáváme málo gólů, proto takové tréninky.

Tato reprezentační přestávka se obešla bez přípravného utkání. Byl to záměr?
Ano, byl. Hráči se dávají pomalu zdravotně do pořádku. Ti více vytěžovaní dostali na víkend volno, zbytek absolvoval v sobotu utkání za B-tým ve Frýdlantu nad Ostravicí. Potřebujeme, aby kluci měli pravidelný zápasový rytmus.

Příští neděli je na programu domácí utkání se Slováckem. Jak velkou důležitost tomuto zápasu přikládáte?
Obrovskou! Doma jsme ještě nevyhráli, což nepamatuju. Naopak – doma jsme byli vždycky velmi silní a teď je to naopak. Před vlastními fanoušky nehrajeme špatně, ale bohužel nedáváme góly. To je problém! Věřím, že nás fanoušci nenechají ve štychu, přijdou a my neúspěšnou sérii v domácím prostředí zlomíme.

Vybavíte si, kdy naposledy Karviná nevyhrála pětkrát za sebou doma?
Myslím, že nikdy. V minulé sezóně to byly čtyři zápasy v řadě, ale pět? To tady asi nikdy nebylo. Věřím, že už to konečně zlomíme a využijeme nabídnuté šance, do kterých se umíme dostat.


Je velkou komplikací absence Michal Petráně, který v neděli nesmí nastoupit po vyloučení na Spartě?
Michal je součást základní sestavy. Umí podržet balón, vyhrát souboj, sklepnout míč a dát gól. Ano, poslední dobou mu to tak nestřílí jako na začátku sezóny. Ale jsou tady další hráči. Všichni trenéři musí počítat, že se jim hráči vykartují nebo zraní. K fotbalu to patří. Doufáme, že to začne střílet Stevenovi, od toho tady je.    

Do utkání na pražské Letné jste se mohli pyšnit spolu s Plzní druhou nejlepší obranou, bohužel čtyři inkasované góly v hlavním městě nejsou úplně nejlepší vizitkou.
Chtěli jsme Spartu překvapit, ale ta nás rozebrala a chytil se jí útočník Kozák. První půle byla z naší strany vynikající, což uznali i lidé přímo na Letné. Domácí ze dvou pološancí šli do vedení, my jsme naopak svou šanci z kopačky Ndefeho neproměnili. Měli jsme další náznaky, které však kluci na hřišti nevyřešili správně. Druhý poločas nás už Sparta jasně přehrála...

Od pondělí už najedete zpátky na klasický tréninkový režim s nedělním vrcholem v podobě mistrovského utkání?
Přesně tak. Doufám, že se dobře připravíme a v neděli duel se Slováckem zvládneme za tři body. Moc je potřebujeme!

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii