Generální partner
Světlý režim
4. leden 2022

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

Trenére, v pondělí odpoledne jste odstartovali zimní přípravu prvním tréninkem. Jak se vám hráči jevili po dvou týdnech, co jste je neviděl?
Kluci měli chvíli pauzu, ale myslím si, že to s chutí odtrénovali. První trénink měl dohromady nějakých osmdesát minut.

Prozatím přeje počasí. Vzpomenete si, kdy naposledy bylo na startu lednové přípravy takto příjemně?
Nechci to zakřiknout, protože se má výrazně ochladit. Ale na začátek přípravy bylo opravdu příjemně. Uvidíme v dalších dnech (úsměv).

Na prvním tréninku se objevilo několik nových hráčů. Jste prozatím spokojený?
Je pravdou, že jsme přivítali z Baníku Adama Jánoše a Ondřeje Chvěju. Vrátili se nám z hostování Ivan Zhelizko s Martinem Vlachovským. A máme tady i zkušeného brankáře Pavola Bajzu. Z Baníku se k nám během úterý připojí i Muhammed Sanneh. Adama Jánoše znám z Baníku, je to typická šestka na velmi vysoké úrovni. Zajímavý pro nás bude určitě Zhelizko, má parametry a za ten rok se evidentně posunul.

Jak budou vypadat nadcházející dny?
Bude to zátěžový blok proložený čtvrtečním zápasem s Baníkem Ostrava. Na začátku příštího týdne nás v Olomouci čekají zátěžové testy. Sám jsem zvědavý, jak na tom kluci jsou a výsledky si porovnáme s minulým rokem. A ve čtvrtek a v sobotu odehrajeme další dva přípravné duely.

Zmínil jste, že už ve čtvrtek je na programu první přípravný duel. Není to příliš brzy po startu přípravy?
Na utkání nebudeme brát takový ohled. Pro hráče bude zápas menší zátěž než celý tréninkový den. Vesměs budeme trénovat dvoufázově a dbát se bude pochopitelně i na regeneraci.

Odpočinul jste si aspoň trochu během Vánoc, nebo jste v hlavě řešil nepovedený podzim?
Úplně vypnout nejde. Všichni si uvědomujeme, že to není dobré. Proto jsem byl v neustálém kontaktu se sportovním ředitelem a řešili jsme posílení kádru. Ale samozřejmě i čas na odpočinek se našel - procházky v přírodě, výjezdy na kole, kontakt s rodinou a známými. Zahrál jsem si i oblíbený tenis.

Rozhovory Rozhovory
čt 23.6. | redakce

Jaroslav Málek: Doufám, že budeme hrát dobrý fotbal

Záložník Jaroslav Málek v prvním rozhovoru vysvětluje, jaký byl hlavní důvod jeho odchodu z brněnské Líšně do Karviné. Prozradil také s kým z aktuálního kádru v minulosti hrál za jeden tým, a pochvaluje si stadion a klubové zázemí.

čt 16.6. | redakce

Jan Žídek: Nabídka z Karviné mi dávala smysl

Upřímný Jan Žídek v prvním rozhovoru pro klubový web o novém impulsu, konci v Opavě po sedmi letech a o rozhodování, proč si nakonec vybral Karvinou...

út 14.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Je tady příjemné klima, kluci jsou natěšení

Spokojenost a pozitivní pocity sálaly po prvním tréninku z trenéra MFK Karviná Tomáše Hejduška. V rozhovoru promluvil o nejbližším programu i novém realizačním týmu.

pá 3.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Musíme zase dělat radost fanouškům a vyhrávat doma

Během prvního rozhovoru po podpisu smlouvy bylo na novém trenérovi MFK Karviná vidět plno elánu do práce. Bývalý hráč se zkušenostmi například z Lotyšska hovořil o své náročnosti, požadavcích na hráče, ambicích, o druhé lize i fanoušcích.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo